Новини

Перші медичні заклади вторинної та третинної ланки почали реєстрацію у системі eHealth

Прес-реліз 04.11.2019

 

Медзаклади вторинної та третинної ланки повинні  підключитися до системи eHealth до квітня 2020. Вже є перші заклади, що почали тестування нового функціоналу, щоб забезпечити безкоштовне та комфортне обслуговування пацієнтів. Необхідний функціонал реалізували розробники МІС «Поліклініка без черг».   

Згідно з наступним кроком медичної реформи, медустанови повинні підключитися до системи eHealth до квітня 2020. Це означає, що лікарняні установи спеціалізованої медичної допомоги (МСД) більше не будуть отримувати фінансування за принципом субсидіювання.

“Наразі заклади первинної допомоги вже перейшли на нову модель, тобто отримують гроші пропорційно кількості підписаних декларацій. Цей перехід відбувся завдяки згуртованній взаємодії Міністерства охорони здоров’я України та учасників асоціації розробників eHealth. Налагоджена між нами комунікація стане в нагоді також при реалізації реформи вторинної ланки. — коментує Андрій Заяць, голова Асоціації eHealth. —  Новий етап принципово не відрізнятиметься, але для успішного його проходження нам необхідна плідна співпраця і взаєморозуміння з місцевою вертикаллю влади — департаментами, управліннями тощо, які сьогодні самі переживають процес змін після нещодавніх виборів. Думаю, нам допоможе позитивний досвід, який був отриманий в результаті реформи первинної ланки ”.

 Наступного року друга і третя ланки будуть фінансуватися відповідно до кількості наданих послуг — консультацій із профільними спеціалістами, діагностичних досліджень тощо. Коли зміни почнуть діяти, пацієнти зможуть отримати безоплатну консультацію у профільного фахівця другої і третьої ланки за умови наявності направлення від сімейного лікаря та наявності відповідного функціоналу в медзакладі. У такому випадку за консультацію сплачує НСЗУ.

Згідно з проектом бюджету на 2020 рік, зміни набирають чинності з квітня. До початку другого етапу медичної реформи залишилося небагато часу, — розповідає Богдан  Кізюн, керівник відділу впровадження системи “Поліклініка без черг”. — Перехідний період зазвичай триває у медзакладах від 3 до 5 місяців, залежно від їхньої готовності, а може й більше. Також потрібен час на адаптацію роботи з системою. Проте, ми розробили функціонал, який допомагає розв’язати проблему швидкого підключення закладу до eHealth протягом 1 дня. Вже зараз він проходить тестування на стороні медзакладів”.

На сьогодні система “Поліклініка без черг” успішно функціонує вже у 900 медичних закладах та амбулаторіях, 40% з яких надають вторинну медичну допомогу. Система працює у 18 областях України: Київській, Одеській, Сумській, Волинській, Чернігівській, Черкаській, Миколаївській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Львівській, Вінницькій, Харківській, Запорізькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Рівненській.

 

Довідка

Прес-центр: Надія Бортнік, nbortnik@gmail.com, 050-469-24-17

«Поліклініка без черг» (pb4.com.ua) – це медична інформаційна система, що дозволяє медзакладам первинної, вторинної та третинної ланки легко підключитися до eHealth та перейти на нову модель фінансування.

Ще до початку медичної реформи проект «Поліклініка без черг» почав розвивати сферу електронної системи охорони здоров’я в Україні. Першим кроком стала система управління потоком пацієнтів для ліквідації черг у державних поліклініках та медичних закладах.

З початком медреформи «Поліклініка без черг» стала однією з перших МІС, що надали медзакладам первинної ланки повний функціонал для роботи з eHealth. Всього у системі працює понад 5 500 лікарів.

У лютому 2019 року система дала змогу підключитися до нової програми реімбурсації «Доступні ліки» більш ніж 3 000 аптечним закладам.

«Поліклініка без черг» для вторинної та третинної ланки активно розвивається та на зараз забезпечує такі функції: реєстрація медзакладу та його керівника в eHealth, укладення договору з Національною службою здоров’я України, можливість роботи з електронною медичною карткою, робота з медичними подіями, можливість виписувати електронний рецепт, онлайн-запис пацієнтів та управління пацієнтопотоком, повна статистика щодо завантаження лікарів та тривалості прийому.

Для підключення до eHealth медичному закладу необхідно:

Крок 1 Впровадити систему та провести навчання персоналу.

Крок 2 Зареєструвати медзаклад в eHealth за допомогою МІС.

Крок 3 Укласти договір щодо надання медичних послуг з НСЗУ.

Крок 4 Розпочати надання медичних послуг, вказаних в договорі з НСЗУ, пацієнтам.

Крок 5 Отримати фінансування по-новому.

Комментировать

Нажмите для комментария