Новини

Перинатальні центри отримають автомобілі для роботи мобільних гінекологічних бригад

Перинатальні центри отримають автомобілі

30 автомобілів для роботи мобільних гінекологічних бригад отримають перинатальні центри всіх областей України.

2 листопада транспорт було передано Міністерству охорони здоров’я. У заході на Михайлівській площі взяли участь Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, представники Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та члени іспанської делегації. Автівки передані за ініціативи Міністра закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбареса та т.в.о. Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павла Замостьяна.

Міністр висловив вдячність міжнародним партнерам за непорушну підтримку України, комплексну і всебічну допомогу, що вони надають у сфері охорони здоров’я.

«Завдяки підтримці партнерів ми провели фундаментальну роботу із покращення доступу до послуг охорони здоров’я найуразливішим. Тепер ще більше дівчаток і жінок матимуть доступ до якісних послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я. Це — важливий внесок у майбутнє нашої країни, він дозволить нам ефективно реагувати на негативні наслідки військової агресії російської федерації й мінімізувати їх» — наголосив Віктор Ляшко.

Така допомога Україні є наслідком ініціативи Олени Зеленської, яка у вересні цього року під час зустрічі в США з виконавчою директоркою UNFPA Наталією Канем повідомила про високий попит на послуги у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я та медичну допомогу для жінок та дівчат, які не мають до неї доступу. UNFPA відгукнувся на прохання й за фінансової підтримки Уряду Іспанії закупив та доставив в Україну 30 автомобілів швидкої допомоги для забезпечення доступу до таких послуг переселенок та жінок, які проживають у сільській місцевості.

На додачу до переданих автомобілів для мобільних бригад UNFPA передасть портативне обладнання (апарат УЗД, кольпоскоп, 12-канальний ЕКГ). Також витратні матеріали (одноразові гінекологічні набори, медикаменти, швидкі тести на ВІЛ, гепатит В, С та сифіліс, експрес-тест на глюкозу, тест-смужки для аналізу сечі). UNFPA також покриватиме витрати, пов’язані з роботою гінекологічних мобільних бригад. До складу бригади входить акушер-гінеколог, спеціаліст перинатального центру медсестра/акушерка та водій.

Також у межах ініціативи буде доукомплектовано «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у місті Балаклії. До переданого раніше мобільного пологового будинку додадуть обладнання для реанімації та інтенсивної терапії.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook