Вибір редакції Новини

Законопроєкт, що розширює перелік обмежень для медпрацівників для недопущення призначень ліків під впливом фінансових стимулів, прийнято в першому читанні

Законопроєкт, що розширює перелік обмежень для медпрацівників для недопущення призначень ліків під впливом фінансових стимулів, прийнято в першому читанні

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності». Законопроєкт розроблено МОЗ на виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.

«250 голосів за законопроєкт № 10293, який розширює перелік обмежень для лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації з метою недопущення призначення лікарських препаратів під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів. Йдеться про роздачу сувенірної та брендованої продукції, премії та бонуси, повернення частини коштів за призначення лікарських засобів конкретного виробника, участь в конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників в обмін на призначення конкретних лікарських засобів, подарунки та інші вигоди. Це все впливає на якість лікування, обʼєктивність призначення тих чи інших ліків лікарем або порад, які дає фармацевт в аптеці. Тому, керуючись інтересами пацієнта, уряд розробив законопроєкт, спрямований на заборону проявів такої “співпраці”», — прокоментував міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Законопроєкт визначає перелік чітких обмежень, які встановлені для лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності з метою недопущення призначення лікарських препаратів, медвиробів чи допоміжних засобів реабілітації під впливом прямих чи непрямих фінансових стимулів, а саме:

— роздачі сувенірної та брендованої продукції;

— премій, бонусів, подарунків;

— повернення частини коштів за призначення лікарських засобів конкретного виробника;

— участі в конкурсах, лотереях, подіях від фармпредставників в обмін на призначення конкретних лікарських засобів.

Варто зазначити, що фармацевти під час відпуску лікарських засобів на прохання покупців будуть зобов’язані надавати достовірну інформацію про наявні аналоги, які можуть бути еквівалентними за своєю дією, складом або ефективністю. Також забороняється приховувати інформацію про ліки з аналогічною діючою речовиною за нижчою ціною, керуючись власною вигодою.

Крім цього, під заборону підлягає виписування лікарських препаратів на бланках, які містять рекламну інформацію чи сприяють контролю частоти призначення. Обмеження поширюватимуться також на медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації.

Комментировать

Нажмите для комментария