Новости

Пенсійна реформа в силі. Медики без пенсії за вислугою років, а працювати до 65 років

Тільки ті медики, які на 1 січня 2018 року матимуть 25 років трудового стажу, зможуть піти на пенсію у 60 років. Іншім доведеться ще попрацювати.

Сама реформа була прийнята 3 жовтня, але підписав її президент Петро Порошенко 8-го. Закон вже набрав чинності та його опубліковано в парламентській газеті «Голос України» 10 жовтня.

Основна зміна, це збільшення страхового стажу, який необхідно мати для виходу на пенсію. Відтак, діапазон вимог щодо страхового стажу буде кожного року збільшуватись на 12 місяців. У 2028 році він сягне 35 років.

На перехідний період (3 роки) при втраті роботи пропонується призначати державну соціальну допомогу за наявності 15 років страхового стажу в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Особам, які не будуть мати 15 років стажу, державну соцдопомогу будуть призначати при досягненні ними 65 років.

Крім того, з 1 жовтня передбачається здійснення перерахунку пенсій з використанням єдиного показника середньої зарплати, що використовується для призначення пенсії в 2017 році на рівні 3 764,4 гривні; показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35 до 1 відсотка.

Були скасовані пенсії за вислугою років для медиків та вчителів. На сьогодні вони залишись тільки у працівників силових структур та армії.

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook