На відповідь журналістів 5 каналу, щодо кількості звільнених лікарів після початку медреформи, Ковтонюк припустив, що лікарі навпаки повертаються в професію.
«Мені здається, лікарі навпаки, йдуть у цю професію. У мене є приклади, коли люди були поза медичною професією, але мають освіту в сімейній медицині, зараз повертаються в цю професію», — вважає заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Окремо він повідомив, що дійсно є медичні заклади на первинній ланці, які впроваджують реформу правильно, поетапно. І саме в таких медзакладах лікарі первинки, які набрали максимальну кількість пацієнтів почали отримувати збільшені зарплати за системою фінансування «Гроші йдуть за пацієнтом».
«Наприклад, зарплата лікарів. У закладах, де є нормальне фінансування, де нормальний, хороший головний лікар, зарплати лікарів зросли в 2-3 рази. Тобто зараз є реальні зарплати у 15-18 тисяч гривень у сімейного лікаря», — запевняє Павло Ковтонюк.
Грип в Україні: МОЗ прозвітувало про стан захворюваності на грип та ГРВІ в Україні
Зазначимо, що ще не всі медзаклади офіційно приєднались до медичної реформи. НСЗУ продовжує приймати документи для підписання договору на постачання медичних послуг населенню. Стільки коли заклад офіційно матиме оновлену ліцензію на діяльність та підписаний договір з НСЗУ, заклад матиме фінансування за новою системою, а лікарі цього закладу збільшені зарплати.
Комментировать