День в історії

3 січня: Пауль Раншбург — угорський психолог

3 січня 1870 народився Пауль Раншбург угорський психолог.

Пауль здобував освіту в гімназії в Дьйорі і Будапештському університеті в 1894 році, потім пізнавав знання в Лейпцигу, а його куратором був сам Вільгельм Вундта.

Пауль Раншбург відкрив в Будапешті лабораторію психофізіології. Вивчав процеси запам’ятовування і забування, створив найбільш поширену модель мнемометра — апарату для рівномірного пред’явлення випробуваному візуальних об’єктів (картин, складів, цифр і т. д.), що підлягають запам’ятовуванню.

Протягом тривалого часу працював над ефектом Раншбурга, суть якого полягала в тому, що в серії запам’ятовуваних об’єктів однакові елементи мають тенденцію упускатися.

У 1900 році опублікував підручник психотерапії. Надалі багато займався проблемами порушень читання і письма, відстоюючи концепцію, згідно з якою причиною патологій читання і письма є порушення зорового сприйняття, — підсумок цих досліджень підведений монографією «Порушення читання і письма».

Також був засновником і першим керівником Угорського психологічного товариства.

13 січня 1945 року Пауль Раншбург пішов з життя, поклавши початок до більш детального вивчення проблем читання і письма, та глибшому вивченню механізмів запам’ятовування.

Комментировать

Нажмите для комментария