Статті

Пацієнти з ожирінням: чи знизить втрата ваги ризик важкого перебігу COVID-19?

До пандемії нової коронавирусной інфекції багато були схильні вважати, що ожиріння є проблемою тільки при наявності іншої супутньої патології — гіпертонії, діабету, серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, обструктивного апное сну і т. Д.

На даний момент абсолютно очевидно, що ожиріння, особливо ожиріння другого ступеня і вище (≥ІМТ 35 кг / м 2 ) є сильним незалежним чинником ризику несприятливого результату COVID-19.

Виражене ожиріння саме по собі змінює організм, модифікуючи метаболізм, запальну сигналізацію, імунний нагляд. Це можна розцінити як своєрідну генетичну аномалію, яка сприяє підвищенню ризику. Ризики реальні, але для їх реалізації часто потрібно провокуючий фактор.

матеріали та методи

Було досліджено 1680 пацієнтів з COVID-19 в шести лікарнях в березні 2020 року. Середній вік пацієнтів склав 51 рік. Середній ІМТ склав 29,4 кг / м 2 . 39% пацієнтів страждали ожирінням.

результати

  • Пацієнтам з ожирінням частіше була потрібна госпіталізація в стаціонар (46% проти 35%; P <0,0001).
  • Ожиріння було значним фактором ризику для госпіталізації (ЗОШ, 1,7), госпіталізації (ЗОШ, 1,8) і інтубації (ЗОШ, 1,8; всі P <0,001) з урахуванням віку, статі, серцево-судинних та легеневих захворювань, патології печінки, нирок і онкології.
  • Важке ожиріння було асоційоване з триразовим збільшенням ризику госпіталізації і інтубації в відділення інтенсивної терапії після обліку основних супутніх захворювань в порівнянні з нормальною вагою.
  • Метаболічна і баріатричних хірургія розцінюється як безпечне та ефективне лікування для людей з ожирінням (ІМТ> 40 кг / м 2 або ІМТ> 35 кг / м 2 + супутні захворювання).
  • Останнім часом в деяких баріатричних центрах спостерігається зростання числа пацієнтів, що розглядають можливість операції для корекції ваги.

  висновок

Існує прямий зв’язок ожиріння і хронічних кардіометаболічного захворювань.

В умовах пандемії було виявлено, що зайва вага має негативний вплив на перебіг COVID-19.

Ожиріння не просто вибір способу життя, це патологія, яка вимагає серйозного ставлення і медичного втручання. Для багатьох пацієнтів з ожирінням метаболічна і баріатричних хірургія є терапією вибору.

 

джерело:

In Those With Obesity, Will Losing Weight Cut COVID-19 Severity? — Medscape — Nov 16, 2020.

Комментировать

Нажмите для комментария