Новини

Пацієнти обиратимуть сімейних лікарів до 1 липня 2018 року

Департаменти охорони здоров’я розпочали в регіонах кампанію підписання декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями.

Готуватись до запуску нової системи фінансування галузі в регіонах почали з того, що пояснюють людям необхідність сімейного лікаря для кожної родини на прикладі таких західних країн, як США, Великобританія та інші.

«Сімейні лікарі роками лікують сім’ї, ведуть всіх з дитинства, знають всі їх проблеми і хвороби. Настав час і нам почати працювати подібним чином», — зазначив головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак під час робочої зустрічі в департаменті.

Готовність Чернігівської області до змін за реформою обумовлена тим, що департамент має точні розрахунки щодо кількості наявних сімейних лікарів, інтернів, що закінчують навчання, та тих, хто тільки-но його розпочав. Станом на 2018 рік до реформи по області точно будуть готові 345 сімейників без урахування терапевтів та педіатрів.

МОЗ надає можливість приватним клінікам також укладати договори з НСЗУ

При цьому в департаментах повідомляють, що військові, поліцейські та інші службовці поки можуть відкласти рішення щодо вибору сімейного лікаря. Для них і далі працюватимуть відомчі лікарі, в яких вони зможуть отримати якісну медичну допомогу.

Зазначимо, що вже зараз можна ознайомитись зі зразком декларації між лікарем та пацієнтом.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook