Новини

Пацієнтам без декларацій лікар зобов’язаний надати допомогу у разі невідкладного стану. Пояснення МОЗ

Врач_медпросвіта

У разі невідкладного стану, лікар не може відмовити у допомозі пацієнту без декларації. Така допомога у ЦПМД повинна надаватись безкоштовно.

Які стани вважаються невідкладними для ЦПМД? Пояснення МОЗ

Держава може гарантувати надання повного пакету послуг первинної медичної допомоги, коли ви підписуєте декларацію про вибір лікаря. Якщо пацієнт поки не обрав лікаря але перебуває у невідкладному стані, він має право отримати безперервну та безоплатну первинну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

Нагадаємо, що медзаклади вперше отримують фінансування за кількістю декларацій, які були підписані між лікарями первинної ланки та пацієнтами.

МОЗ опублікувало суми які були передані в регіони за новою системою фінансування

Найбільше фінансування очікувано отримав Київ. Загальна сума склала трохи більше 84 мільйонів гривень. При вирахуванні потреб на фінансування враховувались не тільки підписані декларації. До кінця 2018 року медзаклади первинки також отримуватимуть часткове фінансування на пацієнтів, які ще не встигли підписати декларації, але починаючи з 2019, відповідно до плану реформ, заклади отримуватимуть кошти тільки за пацієнтів, яким надаються медичні послуги згідно з підписаними деклараціями.

 

Комментировать

Нажмите для комментария