Новини

Парламентська реформа: Безкоштовне медобслуговування, платні послуги і карна справа за погрози життю медиків

Комітет_Медпросвіта

Парламентський Комітет з питань охорони здоров’я подав альтернативний урядовому законопроект під номером 7065.

В першу чергу привертає увагу законопроект гарантовано безкоштовною медичною допомогою на первинці, екстреній, спеціалізованій та високоспеціалізованій, паліативній допомозі, а також медичною реабілітацією і стоматологічній допомозі. Все це залишиться і буде «Медичною допомогою». Втім, все це буде впорядковано конкретним переліком, який визначатиме Уряд згідно статистичним даним та реальним потребам населення України.

Окрім безкоштовної медичної допомоги, буде складено пакет платних медичних послуг, які будуть надаватись пацієнтам за кошти з власних кишень, а не державного бюджету.

Одразу нагадаємо, що в гарантовано безкоштовний пакет урядового законопроекту 6327 входить лише первинна, екстрена та паліативна медична допомога. Окремо кожного року Уряд буде змушений оновлювати пакет медпослуг на первинці виходячи з можливостей наданого бюджету.

Парламентський законопроект одразу прописує, що на систему охорони здоров’я України потрібно виділяти не менше 6% ВВП. Саме такої суми коштів може бути достатньо на забезпечення гідних умов у системі, а також високих заробітних плат медпрацівникам. Окремо нагадуємо, що медичні заклади перейдуть до нового статусу і зможуть самостійно вирішувати розміри зарплати та знаходити інвестиції для лікарні.

Як у 6327, законопроект 7065 передбачає договори з пацієнтами, а також створення Центрального органу виконавчої влади для реалізації державної політики у сфері закупівель медичного обслуговування.

Окрема стаття законопроекту присвячена покаранню та відкриттю карної справи у випадках загрози чи насиллю відносно медичного чи фармацевтичного робітника.

  • За погрозу вбивства, вчинення тяжких тілесних ушкоджень по відношенню медпрацівника з ризиком позбавлення його можливості виконувати службові обов’язки слідує арешт терміном до 6 місяців чи позбавлення волі до 2 років.
  • За умисні побої або нанесення легких чи середніх тілесних пошкоджень медпрацівнику чи фармацевтичному робітнику – обмеження чи позбавлення волі на термін 3-5 років.
  • За тяжкі тілесні пошкодження зловмиснику погрожує позбавлення волі на термін 5-12 років.
  • Вбивство чи замах на вбивство медпрацівника винесли в окрему статтю ККУ з відповідальністю у вигляді позбавлення волі на термін 9-15 років або по життєве.
  • Захват медпрацівника, як заручника згідно документу законопроекту передбачає позбавлення волі на 8-15 років.

Більше інформації про Парламентську реформу від Комітету ВРУ згодом…

Комментировать

Нажмите для комментария