Новини

Верховна Рада дала зелене світло автономності українських лікарень

Таким чином народні депутати дають можливість вітчизняним лікарням не лише заробляти, але й самим розпоряджатися власними коштами

Верховна Рада України проголосувала у першому читанні за законопроект №2309а-д. За прийняття у першому читанні проекту закона «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України для покращення законодавства стосовно охорони здоров’я» проголосувало 280 депутатів.

Павло Ковтонюк, проектний менеджер з Національної ради реформ України Павло Ковтонюк, на своїй сторінці у фейсбуці написав, що «на це диво ми чекали цілий рік». За його словами, «це великий успіх. Між МОЗ та парламентським комітетом були складні відносини щодо цього проекту.

зробили перший крок  на шляху до автономізації медичних закладів.  Однак, пише далі експерт, такий успіх – ще не перемога.

«Між першим та другим читанням в закон повинна бути внесена життєво необхідна правка. Повинен бути прописаний кінцевий термін, до якого бюджетні заклади повинні перейти в статус автономних неприбуткових підпримств — 2018 рік. Якщо цієї правки не буде, закон ніяк не міняє ситуацію. Адже і сьогодні будь-яка рада може перетворити свій комунальний заклад на підприємство», — підсумував Павло Ковтонюк.

Нагадаємо, що про ці зміни почали говорити ще у кінці травня 2015 року. Вже на початку літа минулого року  відомство підготувало відповідний пакет проектів (а саме – 2309а, 2310а, 2311а). Однак ці документи не були узгоджені парламентським комітетом з питань охорони здоров’я: незважаючи на те, що саму концепцію комітет підтримав, шляхи її реалізації депутати бачили по-іншому. В результаті з’явились альтернативні законопроекти під авторством екс-міністра охорони здоров’я та голови комітета Ольги Богомолець.

Читайте також: Сертифікацію ліків з Євросоюзу та США скасовано

Комментировать

Нажмите для комментария