Вибір редакції Новини

Президент видав п’ять указів для підтримки медичної спільноти

Президент видав п’ять указів для підтримки медичної спільноти

Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня медпрацівника видав п’ять указів, що покликані підтримати медичну спільноту всієї країни. Усі вони оприлюднені на сайті Президента й уже набули чинності.

Внесені зміни до положення про військову службу, що дозволить медику відразу ставати офіцерами. Лікарі, які призиваються на військову службу одразу отримуватимуть офіцерське звання (молодшого лейтенанта). Отже, служитимуть виключно за своїм фахом.

Сільська медицина отримує більше фінансування, а медики – компенсацію витрат на житло. Кожен українець, де б він не жив, у великому місті чи віддаленому селі, має право на доступ до медичної допомоги. Тож у 2025 році буде суттєво збільшена капітаційна ставка в програмі медичних гарантій для медзакладів первинки, що обслуговують саме сільське населення. Відтак за кожного пацієнта, якому надається допомога, медики отримуватимуть більше коштів. Це не лише створить можливості достойної оплати праці лікарів, і медичних сестер в сільській місцевості, а і заохотить фахівців повертатися в село та служити громаді. Крім того, буде покращений доступ до ліків у віддалених громадах – їх доставлятимуть поштові оператори, щоб українці мали доступ до безкоштовних ліків у зручний спосіб.

Наступного року Уряд запустить програму, яка дозволить забезпечити медичних працівників житлом, у разі, якщо вони забажають заповнити критичні вакансії в лікарнях спроможної мережі. Держава компенсуватиме таким медпрацівникам лізингові платежі на житло.

Ці питання має опрацювати Кабінет Міністрів України.

Громади, які вже зараз бачать потребу в медпрацівниках зможуть укласти регіональні контракти на їхню підготовку в закладах вищої освіти. Місцеві адміністрації отримали доручення відновити такий механізм планування та забезпечення кадрами.

Інституту травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України присвоєно статус національного.

Цей заклад щотижня проводить по 300 операцій, 90% з яких найвищого рівня складності. Основний акцент — багатогодинні реконструктивні операції, які дозволяють повернути поранених та постраждалих до повноцінного життя. Сьогодні 2/3 пацієнтів закладу – це захисники України, і вже понад 40 000 військових отримали допомогу саме тут.

47 медиків з різних областей України отримали державні нагороди (ордени, медалі) та звання заслужених лікарів та працівників охорони здоровʼя. 

П’ятеро медиків отримали ордени «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, ще стільки ж – ордени «За мужність» ІІІ ступеня. Серед нагород є й посмертна – нею нагородили Світлану Лукʼянчик — загиблу лікарку з Охматдиту.

Дві медикині отримали орден княгині Ольги ІІІ ступеня, троє медиків – медаль «За врятоване життя». Двоє медиків стали Заслуженими донорами України, двадцять троє лікарів – Заслуженими лікарями України. Ще семеро медпрацівників відтепер мають звання «Заслужений працівник охорони здоровʼя».

30 видатних діячів галузі охорони здоров’я, які досягли сімдесятирічного віку, отримали довічні державні стипендії за особисті досягнення. Ще 58 працівників галузі охорони здоров’я за вагомий внесок та сумлінну працю нагороджені дворічними державними стипендіями.

Комментировать

Нажмите для комментария