Новини

П. Ковтонюк: Реформа запрацює за півроку

Ковтонюк, платні медарслуги_Медпросвита

Павло Ковонюк заявив, що є всі можливості для того, щоб за півроку реформа запрацювала, а також розповів які першочергові кроки для цього будуть зроблені.

«Перше, що потрібно для реформи, — провести автономізацію медустанов на первинному ринку, без цього ми технічно не можемо працювати. Друге — оснащення і комплектація медустанови первинного рівня відповідно до встановлених вимог. Ці вимоги вже затверджені. В першу чергу, мова йде про комп’ютери та кадрах. Комп’ютери звичайні, але на кожного лікаря. Ми посилили цю вимогу. Раніше планували, що нехай буде один комп’ютер на всі медустанови для реєстрації пацієнтів, але зараз хочемо, щоб у кожного лікаря було робоче місце» — розповів замміністра.

На думку Павла Ковтонюка, відповідальність за матеріальне забезпечення медзакладів полягає на плечі місцевох влади. Він впевнений, що якщо є бажання щось змінювати, то кошти в бюджеті знайдуться.

«Це не якісь страшні гроші, це вартість звичайного ноутбука. А їх на медустанову потрібно 5-7-10 шт. Це не є, за великим рахунком, дуже великими грошима. Це чималі гроші, але і не покупка апарату МРТ. У нас досить скромні вимоги до оснащення первинки, ми вирішили, що необхідно оснастити базовим обладнанням, але всіх. У багатьох місцях це вже є» — додав П. Ковтонюк.

Також він впевнений, що за півроку є можливість і час оснастити ті заклади, де менше приділяли уваги первинці.

«Там, де первинці уваги не приділяли, доведеться попрацювати. Немає нічого складного, і за півроку з цим впоратися цілком реально» — сказав замміністра.

Нагадаємо, що наприкінці 2017 року, президент України Петро Порошенко підписав закони №6327 та № 7117, фактично давши старт реформуванню медичної галузі.

Також нагадаємо, що за даними Держкомстату, останні роки зробили українців біднішими.

В подальшому ми розкажемо, хто конкретно відповідатиме за впровадження реформи?

 

 

 

 

В статті використані матеріали http://ua.interfax.com.ua

Комментировать

Нажмите для комментария