Новини

П. Ковтонюк про зарплати лікарів: зросли не у всіх, а лише в хороших

Ковтонюк_Медпросвіта

Замміністра МОЗ Павло Ковтонюк пояснив, чому зарплати зросли не у всіх лікарів і дав поради, як отримати більший заробіток сімейним лікарям.

«Після старту медичної реформи влітку цього року зарплати сімейних лікарів первинної ланки зросли в 2-3 рази. Звичайно, не в усіх, а лише в хороших. Але в деяких регіонах доходи медиків залишилися такими самими. Чому так? І як в новій системі заробити більше?» — написав замміністра на своїй сторінці в ФБ.

Павло Ковтонюк навів такі позиції, що є на його думку важивими:

«1) велика кількість декларацій — там, де заклади залучили 50+% населення, вже є кошти від НСЗУ Національна служба здоров’я України на підвищення зарплат
2) активний керівник — людина, яка не хоче «сидіти на потоці», а готова працювати з лікарями та впроваджувати гнучкі моделі винагороди
3) небайдужість місцевої влади — там, де громада бере на себе розвиток та технічне забезпечення закладів, гроші від НСЗУ можуть йти за призначенням — на зарплати та послуги для пацієнтів.
З наших практичних спостережень: там, де ці три складові працюють разом, отримати підвищення в 2-3 рази для лікаря цілком реально» — написав замміністра.

Нажаль, «активний керівник» і «небайдужість місцевої влади» — не ті фактори, на які може впливати пересічний лікар. Тому нам залишається лише побажати вам наявності всіх трьох складових у вашій роботі та гідного заробітку.

 

Комментировать

Нажмите для комментария