Статті

Особливості вибору контрацептиву у жінок з психіатричними захворюваннями

Дослідники проаналізували публікації, в яких йшлося про призначення контрацепції у жінок з психіатричними захворюваннями. Пошук публікацій проводився в базах даних PsycINFO, PubMed, Embase і Scopus.

Результати

  • За даними аналізу літератури більшість жінок обирало комбіновані оральні контрацептиви .
  • Хоча використання довготривалих контрацептивів (імплант, внутриматочні пристрої) було асоційоване з низькою частотою невдачі терапії, тільки 14% жінок вибирали цей тип контрацепції. І це незважаючи на хороший профіль безпеки, можливість швидкого повернення до фертильності після вилучення пристрою і невелике число протипоказань.
  • Всі методи контрацепції були доступні для жінок з депресією , однак коморбідні захворювання могли визначати вибір того чи іншого контрацептиву.
  • Вплив гормонального контрацептиву на ризик депресії було суперечливим. Однак результати клінічних і рандомізованих плацебо-контрольованих досліджень свідчать, що у жінок з психіатричними захворюваннями, які отримують гормональну терапію, частота тімічних симптомів порівнянна або навіть нижче, ніж у жінок, які таку терапію не отримують.
  • Незважаючи на те, що лікарські взаємодії між психіатричними препаратами і контрацептивами рідкісні, клозапін і протисудомні препарати є винятком.

Висновок

Систематичний аналіз літератури демонструє відмінності в призначенні контрацептивів у жінок з психічними захворюваннями, і жінками із загальної популяції.

Джерело:  Contraception for Women With Psychiatric Disorders. Am J Psychiatry. 2020 November 10.

(0)

Комментировать

Нажмите для комментария