Наші за кордоном

Особливості святкування Різдва у Бельгії – цікаві традиції, які вас здивують!

Різдво — одне з найпрекрасніших свят! Але мільйони людей, які живуть в різних країнах світу, відзначають його по-різному і в різний час. Для більшості людей їх культура, релігійні переконання або стиль життя стають вирішальним фактором для дотримання різдвяних традицій. В католицьких країнах Різдво святкується 25 грудня, а Новий рік так само, як і в усьому світі — 31 грудня. Пропонуємо вам дізнатися про особливості святкування Різдва у Бельгії та порівняти їх з українськими традиціями.

Усіма секретами з читачами Медпросвіти, стосовно святкування Різдва у Бельгії залюбки погодилася поділитися наш експерт — Ольга Ферпланке, яка вже 4-й рік проживає у Бельгії.

 

Коли в Бельгії починаються Новорічні свята?

Всі новорічні свята розпочинаються зі святкування Святого Миколая 6 грудня. В Бельгії його називають «Sinterklaas». За повір’ям він живе в Іспанії і кожен рік припливає на кораблі до Бельгії разом зі своїми помічниками і білим конем!Всі дітки чекають з нетерпінням його приходу.

Особливості підготовки до свята?

Після 6 грудня всі бельгійці починають прикрашати домівки до Різдва.

Всі ставлять новорічну ялинку, вішають новорічні вогники, як всередині будинку, так і знадвору. Кожен намагається прикрасити домівки як найгарніше. Це таке собі своєрідне змагання між сусідами.

Як бельгійці відносяться до подарунків?

В Бельгії на передодні новорічних свят починається погоня за новорічними подарунками! В Бельгії в основному дарують подарунки на Різдво, а не на Новий рік. Зазвичай подарунки не є великими, головне увага і любов, яка вкладається в дарування.

Також перед Різдвом ми складаємо список людей кому ми будемо слати новорічні картки. Це зазвичай рідні, друзі і сусіди! Люди в Бельгії очікують з нетерпінням новорічних карток!

Майже забула, тут 1 грудня в кожному великому місті відкривають новорічну ярмарку!

Там можна купити всіляких смаколиків, випити теплого глінтвейну і послухати новорічних пісень! У нас в сім’ї традиція кожен рік їхати до Брюге на новорічну ярмарку.

Які особливості святкового Різдвяного столу?

24 грудня ввечері всі збираються сім’єю для святкування Різдва. Кожен намагається гарно одягнутися і причепуритися.

Різдвяний стіл тут дещо інший ніж і Україні. Застілля розпочинається з аперативу з закусками! Потім всі сідають за стіл і мама подає «soup». По нашому це юшечка. Зазвичай це готується з зимових овочів. Потім стартер, і головна страва. Зазвичай подають дичину.

Також серед людей похилого віку існує традиція: в меню різдвяного сніданку обов’язково включають солодкий хліб у формі немовляти, який обов’язково повинні скуштувати всі члени сім’ї.

 

Cім’я Ферпланке

Бельгійські Різдвяні традиції звісно відрізняються від українських, але для всіх нас це свято завжди залишається чимось особливим, світлим та радісним.

Мої дорогі українці, Ми вас вітаємо з наступаючим  Різдвом Христовим і новим роком!

Нехай 2018 рік буде наповнений радістю, світлом і посмішками!

Бажаємо всім здоров’я та хороших, щирих людей довкола!

З найкращими побажаннями,

Сім’я Ферпланке

 

 

Інтерв’ю підготувала — Наталя Вітько

Комментировать

Нажмите для комментария