Юридична консультація

Виплати у період відпустки: нюанси

Застрахована особа у період перебування у щорічній відпустці має право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, за винятком періоду перебування у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додаткової відпустці у зв`язку з навчанням, що визначено статтею 23 Закону України №1105 від 23.09.1999р. 
Згідно Закону про відпустки до щорічних належать:


— основна;
— додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
— додаткова відпустка за особливий характер праці;
— інші додаткові відпустки передбачені законодавством або колективним договором.

 

Як що під час відпустки в працівника захворіла дитина, то листок непрацездатності видають із дня, коли мати або інша працююча особа, яка здійснює догляд за хворою дитиною, повинна стати до роботи.
У період відпустки видача листка непрацездатності у зв`язку з травмою або захворюванням за місцем проживання здійснюється на загальних підставах. Однак, якщо працівник знаходиться на території України, але поза постійним місцем проживання й там захворів, або отримав травму, то тимчасову непрацездатність засвідчує місцевий медичний заклад з видачею листка непрацездатності за підписом головного лікаря завіреним круглою печаткою закладу охорони здоров`я.
Якщо застрахована особа захворіла або отримала травму під час перебування за кордоном, необхідно в медичній установі, де відбувалось лікування, отримати документ, яким засвідчено період тимчасової непрацездатності. У подальшому такі документи підлягають обміну на листок непрацездатності за рішенням лікарсько-консультативної комісії медичного закладу за місцем постійного проживання або роботи.
Водночас Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян за №455 від 13.11.01р. чітко визначено перелік причин, з яких допускається обмін з видачею листка непрацездатності:

— гострі захворювання та/або травми;
— загострення хронічних захворювань;
— вагітність та пологи;
— оперативні втручання при невідкладних станах;
— лікування згідно з рішенням комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.

 

Обмін документів, які підтверджують тимчасову непрацездатність під час перебування за межами України, на листок непрацездатності встановленого зразка здійснюється на підставі перекладення державною мовою та нотаріально засвідчених документів.

 

 

Підготовлено Виконавчою дирекцією Київського міського відділення ФСС з ТВП

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції