Новини

Все більше українських лікарень демонструють готовність до об’єднання та оптимізації – Олексій Яременко

Оптимізація та об'єднання медичних закладів

Оптимізація та об’єднання медичних закладів

В Україні зростає кількість лікарень, які готові оптимізуватися та розпочати процес об’єднання з іншими медичними закладами. Об’єднаний медичний заклад стає більш фінансово спроможним та може суттєво покращити якість послуг для пацієнта. Про це заступник міністра охорони здоровʼя Олексій Яременко повідомив  під час візиту до лікарень Прилук, що на Чернігівщині.

«Прилуки досить типовий приклад, як сьогодні виглядає подекуди неоптимізована мережа закладів охорони здоров’я.  На території однієї громади – три лікарні, які розвивались автономно, без бачення своєї ролі в системі. Як результат, маємо непродуктивну конкуренцію, від якої точно не виграють ні медзаклади, ні, найголовніше, пацієнти. Важливо, що громада це розуміє і, навіть не чекаючи на певні законодавчі рішення, вже робить крок до об’єднання медичних закладів», – зазначає Олексій Яременко. 

За словами заступника міністра охорони здоров’я, об’єднаний медичний заклад стане більш потужним та зможе зайняти своє місце в госпітальній мережі.

У Прилуках кластерною попередньо визначено міську лікарню. Вона має увійти до госпітальної мережі та стати потужним медичним центром у регіоні, який надаватиме максимальну кількість якісних послуг пацієнтам.

Оптимізація та об’єднання медичних закладів є одним із кроків інфраструктурної частини реформи охорони здоров’я, яка стартувала напередодні.

Нагадаємо, на початку липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2347 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги», який запустив інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария