Чергове опитування під назвою «Реформи в Україні: недороблене і недовиконане» було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» і Київським інститутом соціології.
Кількість респондентів опитування не вказується, як і максимальна погрішність. В той же час, організатори опитування вказують, що 69 відсотків респондентів платили свої кошти в державних медичних установах. З них 10 відсотків робили це декілька разів, 25 іноді, ще 33 відсотки майже завжди платять гроші за надання медичної допомоги.
Є й такі, які принципово відмовлялись від сплати за медичну допомогу. Кількість таких людей становить 11 відсотків, ще 16 відсотків просто не змогли сплатити за лікування через брак коштів.
Відзначимо, що це далеко не перше подібне опитування, яке проводилось цього року. Більшість з них проводили весною, коли готувалось перше голосування за медичну реформу. Політексперти тоді неодноразово відзначали те, що ці опитування напряму використовуються для «провштовхування» законопроектів від МОЗ №6327 та №6329.
Законопроекти були прийняти в другому читанні лиже наприкінці жовтня.
Окреме цікаве опитування, яке також було проведено цього року, показало, що більшість українців підтримують законопроекти, які були запропоновані Міністерством охорони здоров’я. Мешканці країни підтримали оновлення системи фінансування, підвищення якості надання медичних послуг та допомоги, але виступали проти підвищення зарплат лікарів.
Комментировать