Новини

Опитування: 43 відсотки респондентів відзначили погіршення якості державної медицини

За результатами опитування проведеного соціологічною групою «Рейтинг»  листопаді-грудні 2017 року, більшість населення незадоволені змінами.

Ще 38 відсотків респонденті вважають, що фактично в медицині нічого не змінились. Ті послуги, які надавались населенню не змінились у якості, а подекуди якість погіршилась. Лише 8 відсотків не змогли чітко відповісти та прокоментувати зміни в галузі охорони здоров’я за минулі 2 роки.

Відзначимо, що при реєстрації законопроектів, держслужбовці МОЗ опирались на соціологічні опитування, які показували згоду населенню на кардинальні зміни у галузі задля підвищення якості надання медичних послуг.

Окрема стаття опитування була присвячена питанню сімейних лікарів. 54 відсотки респондентів повідомили, що знають свого сімейного лікаря або терапевта, в той час, яка 45 відсотків з ним не знайомі і в більшості випадків звертаються одразу до спеціалістів. Краще всього знайомі зі своїми лікарям жінки та люди похилого віку.

Що чекає лікарів і лікарні в цьому році? Покроковий план МОЗу

Загалом в опитування прийняло участь 1200 респондентів з різних регіонів країни. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом населення.

Відзначимо, що реальні зміни в галузі керівництво МОЗ обіцяє розпочати тільки цього року. Мова йде про запуск нової системі фінансування, електронної системи охорони здоров’я та підписання декларацій з сімейними лікарями.

МОЗ планує посилити контроль за рекламою лікарських засобів на телебаченні

Комментировать

Нажмите для комментария