Новини

Оновлені рекомендації ВООЗ з догляду та лікування людей з гепатитом С

ВООЗ_Медпросвита

Щоби викорінити гепатит С,  ВООЗ рекомендує пропонувати лікування усім людям, в яких діагностовано вірусний гепатит С (12 років і старших) та використовувати пангенотипні препарати прямої противірусної дії (ПППД) при лікуванні людей із діагностованим ВГС (18 років і старших).

Загальні клінічні рекомендації ВООЗ із лікування гепатиту С:

 

  • при застосуванні пангенотипних режимів визначення генотипу перед початком лікування стає не обов’язковим;
  • для оцінки фіброзу печінки в умовах з обмеженими можливостями ВООЗ рекомендує використовувати неінвазивні методи (APRI, FIB-4);
  • пангенотипні препарати прямої противірусної дії добре переносяться, хоча мають незначні побічні ефекти: на початку та вкінці лікування достатньо проводити лабораторний моніторинг токсичності;
  • по закінченню лікування пангенотипними препаратами прямої противірусної дії для оцінки результатів лікування на 12 тижні визначається стійка вірусологічна відповідь.
  • Дітям з хронічним гепатитом С, яким ще не виповнилось 12 років, рекомендовано розпочинати лікування у віці 12 років й не використовувати інтерферон-вмісні режими (за винятком ситуацій, коли немає альтернативи).

 

Як повідомояється, за допомогою сучасних противірусних препаратів прямої дії можливо вилікувати понад 95% людей з вірусним гепатитом С.

Нажаль, для більшості хворих на гепатит С українців ці ліки залишаються недоступними.4

Детальніше за джерелом

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook