Щоби викорінити гепатит С, ВООЗ рекомендує пропонувати лікування усім людям, в яких діагностовано вірусний гепатит С (12 років і старших) та використовувати пангенотипні препарати прямої противірусної дії (ПППД) при лікуванні людей із діагностованим ВГС (18 років і старших).
Загальні клінічні рекомендації ВООЗ із лікування гепатиту С:
- при застосуванні пангенотипних режимів визначення генотипу перед початком лікування стає не обов’язковим;
- для оцінки фіброзу печінки в умовах з обмеженими можливостями ВООЗ рекомендує використовувати неінвазивні методи (APRI, FIB-4);
- пангенотипні препарати прямої противірусної дії добре переносяться, хоча мають незначні побічні ефекти: на початку та вкінці лікування достатньо проводити лабораторний моніторинг токсичності;
- по закінченню лікування пангенотипними препаратами прямої противірусної дії для оцінки результатів лікування на 12 тижні визначається стійка вірусологічна відповідь.
- Дітям з хронічним гепатитом С, яким ще не виповнилось 12 років, рекомендовано розпочинати лікування у віці 12 років й не використовувати інтерферон-вмісні режими (за винятком ситуацій, коли немає альтернативи).
Як повідомояється, за допомогою сучасних противірусних препаратів прямої дії можливо вилікувати понад 95% людей з вірусним гепатитом С.
Нажаль, для більшості хворих на гепатит С українців ці ліки залишаються недоступними.4
Детальніше за джерелом…
Комментировать