Територія пацієнта

Роль омега-3 жирних ненасичених кислот в профілактиці і лікуванні різних захворювань

Омега-3

Омега-3 жирні ненасичені кислоти – це «здорові жири», важливі для багатьох процесів і функцій організму. Вони допомагають клітинам правильно функціонувати, так як є життєво важливою частиною клітинних мембран, яка сприяє підтриманню взаємодії між клітинами. Крім того, омега-3 забезпечують людину енергією і підтримують здоров’я різних систем організму.

Омега-3 ненасичені жирні кислоти не синтезуються в необхідній кількості в організмі, тому важливо регулярно включати їх до раціону. Основні джерела – риба, морські водорості, насіння чіа і льону, шпинат. Однак, якщо харчування нерізноманітне і доступ до окремих продуктів обмежений, слід розглянути призначення дієтичних добавок з омега-3. Для окремої категорії пацієнтів може бути особливо корисно приймати ці добавки:

  • Пацієнти, які мають атеросклеротичне захворювання серцево-судинної системи.
  • Пацієнти з високим рівнем тригліцеридів.
  • Ті, хто приймають статини та контролюють рівень холестерину.

Влив омега-3 на серцево-судинну систему

Однією з ключових властивостей омега-3 жирних кислот є те, що вони допомагають знизити рівень тригліцеридів. Гіпертригліцеридемія підвищує ризик атеросклерозу, а через це може збільшити ймовірність серцевих захворювань та інсульту. Також омега-3 можуть підвищувати рівень ЛПВЩ (хорошого холестерину) та запобігати появі бляшок в кровоносних судинах.

Допомагають підтримувати гарний зір

Хоча точний механізм, як омега-3 жирні кислоти запобігають захворюванням очей, невідомий, вони, швидше за все, виконують захисну роль, покращуючи приплив крові до ока, діючи як протизапальний засіб і посилюючи дренаж внутрішньоочної рідини. Сітківка ока також має дуже високу концентрацію омега-3 жирних кислот, зокрема докозагексаєнової кислоти (ДГК). Дослідження, які розглядають концентрацію ДГК у людей із захворюваннями очей, виявляють нижчі рівні, ніж в учасників зі здоровими очима. Також помічено, що ті, хто приймає омега-3 жирні кислоти, рідше страждають від симптому сухого ока, порівняно з тими, хто цього не робить. Це може бути пов’язано зі збільшенням масляної плівки, яка покриває око, при прийомі добавок омега-3 жирних кислот. Ця плівка природним чином виробляється організмом, але може зменшуватися через вік або певні хвороби.

Важливість омега-3 під час вагітності та для дітей раннього віку

Окрім загальної користі для здоров’я як матері, так і дитини, омега-3 особливо допомагають розвитку нервової системи, очей і мозку дитини. Зокрема, ДГК відіграє важливу роль у внутрішньоутробному розвитку мозку та сітківки ока протягом третього триместру та до 18 місяців життя. В одному з досліджень споживання омега-3 протягом усього періоду вагітності матір’ю корелювало з вищим IQ у дітей. Також завдяки омега-3 знижується ризик низької ваги при народженні, передчасних пологів і прееклампсії.

Таким чином, важливість омега-3 для здоров’я беззаперечна. Якщо регулярне вживання риби (щонайменше 2 порції на тиждень) неможливе, варто обрати дієтичні добавки, особливо для людей з певними захворюваннями та вагітних жінок.

https://ua.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-omega-3-premium-fish-oil-180-epa-120-dha-100-fish-gelatin-softgels/62118?rec=home?langcode=ru-RU&utm_content=PR&utm_medium=medprosvita

https://ua.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-omega-800-pharmaceutical-grade-fish-oil-80-epa-dha-triglyceride-form-1-000-mg-30-fish-gelatin-softgels/82845?langcode=ru-RU&utm_content=PR&utm_medium=medprosvita

https://ua.iherb.com/pr/now-foods-dha-1000-brain-support-extra-strength-1-000-mg-90-softgels/98863?langcode=ru-RU&utm_content=PR&utm_medium=medprosvita

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

℗ — Матеріали, позначені цим знаком, розміщуються на правах реклами.

Комментировать

Нажмите для комментария