Новини

Ольга Голубовська: Препаратів для лікування гепатитів немає у переліку закупівель 2017 року

Головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України по спеціальності «інфекційні хвороби», повідомила про відсутність ліків у плані закупівель на 2017 рік.

Повідомлення провідного інфекціоніста України професора Ольги Голубовської вже розбурхувало медичну спільноту у соцмережі Facebook. Так, Голубовська прямим текстом заявляє про проблему.

«З сумом змушена констатувати, що препаратів для лікування гепатитів немає не тільки в переліку закупівель 2017 року, а немає ще в регіонах В РАМКАХ ЗАКУПІВЕЛЬ 2016 РОКУ! Оскільки я була основним ініціатором, розробником та виконавцем державної програми по вірусним гепатитам в нашій країні, неодноразово приймала участь в заходах ВООЗ по розробці Глобальної стратегії елімінації вірусних гепатитів в Європі маю повне моральне право запитати — ТАК ХТО ВБИВЦІ? Хто винен в тому, що є вже хворі, які не дочекались необхідного їм лікування? Я сама була прихильником закупівель через міжнародні організації, але такого безладу ще не було ніколи», — написала Голубовська.

Відмітимо, що проблеми з закупівлями ліків за кошти держбюджету за пособництвом міжнародних організацій переслідують МОЗ вже майже рік. З першу були проблеми з договорами, які на таємних підставах не могли бути опубліковані, потім були питання по термінам придатності, а тепер стало відомо, що в плани закупівель не включені препарати для лікування гепатитів.

Комментировать

Нажмите для комментария