Новини

Олександра Павленко перевірила проведення вакцинації проти поліомієліту на Львівщині

12 лютого 2016 року Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко відвідала Львів та перевірила стан проведення ІІІ туру вакцинації проти поліомієліту.

В супроводі заступника голови Львівської ОДА Юрія Підлісного, директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдана Чечотки, начальника Головного управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба, Олександра Павленко разом з міжнародним експертом з поліо комунікацій Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Несрін Халед та координатором команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту Деннісом Кінгом відвідала амбулаторію сімейної медицини Першої міської клінічної лікарні імені Князя Лева, де позитивно оцінила оснащеність кабінетів щеплень та обізнаність медичних працівників, які пройшли тренінги ЮНІСЕФ щодо особливостей вакцинації. Завідувач амбулаторії Олена Балавнєва зазначила, що всі щеплення проводяться згідно рекомендацій та норм ЮНІСЕФ.

Згодом у розмові з журналістами Олександра Павленко підкреслила необхідність такої вакцинації в Україні: «Поліомієліт – небезпечна хвороба, проти якої не винайдено жодних ліків, тому єдиним способом захисту є вакцинація. У першому турі ми, як відомо, досягли 65% імунізації дітей, у 2 – 70%, у третьому турі маємо дещо нижчі показники через епідемію грипу, тому вирішили продовжити термін останнього раунду. Ситуація зі спалахом поліомієліту є серйозною загрозою для України втрати статусу «країни вільною від поліомієліту» — наголосила О.Павленко.

Координатор команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту в Україні Денніс Кінг закцентував увагу, що у 1987 році зафіксували 350 тисяч дітей, які були паралізовані внаслідок поліомієліту по всьому світу. Минулого року ця цифра зменшилась до 73 випадків (тільки у двох країнах – Афганістан та Пакистан). Тому в Україні (два випадки на Закарпатті) є не тільки викликом для світової ініціативи викорінення поліомієліту, але це є загроза для кожної дитини в Україні, яка не має повного захисту.

Читайте також: Третій тур вакцинації проти поліомієліту триватиме до кінця лютого

Міжнародний експерт з поліокомунікацій Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Несрін Халед відзначила, що рівень охоплення дітей вакцинацією залишається нижчим прийнятих світових стандартів. Це ставить під загрозу життя дітей України. Адже вірус поліомієліту може паралізувати та вбити дитину всього за декілька годин, і на відміну від грипу, поліомієліт не виліковний. Вакцина, придбана ЮНІСЕФ, є безпечною та у достатній кількості навіть для подальших щеплень.

«Перші два тури були завершені з показником 70%, зараз близько 40%, але завдяки додатковому тижню вакцинації та підтримці команди, яка сьогодні відвідала Львівщину, ми маємо змогу досягти запланованих результатів. Процес вакцинації є прозорим і безпечним. Є достатня кількість кабінетів щеплення. Тому закликаю всіх батьків провакцинувати своїх дітей та вберегти їх життя», — сказав директор Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Богдан Чечотка.

Про ознаки якості вакцини та створення сприятливих умов для забезпечення щеплень під час грипу розповіла головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з епідеміології Наталія Тімко.

На завершення брифінгу Олександра Павленко подякувала Департаменту охорони здоров’я ЛОДА та Львівській облдержадміністрації за професійну позицію щодо сприяння імунізації проти поліомієліту в регіоні.

Читайте також: Перегінець: Щеплення – єдиний шлях захистити дітей від поліомієліту

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції