Новини

Олександра Павленко доповіла в КМУ про стан підготовки проектів постанов щодо нових ліцензійних умов

Сьогодні в Кабінеті Міністрів України відбулася нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо стану ліцензійних умов в тій чи іншій галузях. МОЗ представляла Перший заступник Міністра Олександра Павленко.

Вона доповіла про стан підготовки проектів постанов КМУ «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» та «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України».

«Ми хотіли бути максимально відкритими до ідей і дослухатись до всіх точок зору тому, створили робочу групу за участю представників ринку, держаної регуляторної служби, Антимонопольного комітету України. Результатом співпраці стали проекти постанов «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики»; «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України» розроблені МОЗ України на виконання частини другої статті 9 Закону України.

Станом на сьогодні ці проекти постанов надіслані для погодження до зацікавлених органів виконавчої влади. Сподіваємося до кінця листопада усе узгодити, щоб на початку грудня вже запрацювали нові ліцензійні умови» — зазначила Олександра Сергіївна.

Нові умови ліцензування медичної практики відповідають загальнодержавній політиці з впровадження дерегуляції, містять положення, що сприятимуть впровадженню європейських підходів у роботі ліцензіатів. Також у нових умовах ліцензування медичної практики зважений баланс вимог, який враховує специфіку роботи закладів охорони здоров’я всіх форм власності та кабінетів приватної практики медичних працівників, визначено низку технічних вимог до апаратури, що використовується. Передбачено перелік видів медичної допомоги та місця надання поза місцем провадження основної діяльності. Ця норма легалізувала в Ліцензійних умовах надання медичної допомоги пацієнтам вдома та за місцем захворювання, травмування, а також реалізовує право пацієнта отримувати певні види медичної допомоги та медичного обслуговування за місцем перебування, у тому числі, можливість проводити забір біоматеріалів, провадити паліативну допомогу. Цей проект постанови базується на вимогах ЗУ «Про ліцензування», у тому числі містить положення щодо заборони провадити господарську діяльність з медичною практики ліцензіатами, які є резидентами країн-агресорів.

Нові Ліцензійні умови банків пуповинної крові встановлюють кадрові, організаційні та технологічні вимоги, що поширюються на всіх суб’єктів господарювання, які зареєстровані в установленому порядку, незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності та провадять господарську діяльність з банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини.

З проектами постанов можна ознайомитись на офіційному веб-сайті МОЗ України за посиланнями: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20151103_0.html та http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20151104_0.html

Комментировать

Нажмите для комментария