Як відомо, ключовий реформаторський законопроект, запропонований командою Уляни Супрун, вже ухвалив Кабмін і погодили іноземні партнери. Зараз — справа тільки за депутатами Верховної Ради, які мають проголосувати за нього до кінця весни. Або не проголосувати.
Має запрацювати принцип, коли «гроші ходять за пацієнтом»
Якщо запропоновані відомством зміни будуть прийняті, має запрацювати, зокрема, принип, коли «гроші ходять за пацієнтом». Про це розповів Олексанр Ябчанка, експерт «Реанімаційного Пакету Реформ».
«Держава витрачає бюджетні кошти на утримання закладів охорони здоров’я, де громадяни теоретично мали би отримувати безоплатну медичну допомогу. Її на практиці пацієнти нині просто не отримують, а кошти використовуюся нераціонально. Це треба змінити. У ключових змінах закладено, що від пустих обіцянок держава має перейти до конкретних гарантій. Але це у випадку, якщо за ключові зміни проголосує Верховна Рада.
У новому підході до функціонування галузі акцент має робитись на профілактиці і на ранній діагностиці, каже Олександр Ябчанка.
«У цьому дуже важлива роль належить первинці. Громадяни будуть укладати договори із лікарем, якого обирає він сам. І потім упродовж року спостерігатиметься саме у цього лікаря. А заклад, де працює цей лікар, буде отримувати кошти від держави. А саме — від Національної служби здоров’я. І, таким чином, скоро має з’явитись справжня конкуренція між надавачами медичних послуг. Лікар буде вмотивований бути професійнішим за колег», — пояснює експерт.
Комментировать