Новини

Оголошено тендер на закупівлю ліків проти туберкульозу через міжнародну організацію ПРООН

7 грудня 2015 року Програма Розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосила тендер на закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування і діагностики туберкульозу. На закупівлю таких препаратів виділено приблизно 200 млн грн, це третина від загальної суми договору, підписаного між Міністерством охорони здоров`я та ПРООН 27 жовтня 2015 р.

«Потреба у лікарських засобах та медичних виробах для лікування туберкульозу буде задоволена практично на 90 %, — зазначив під час виступу заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець. – Сподіваємося, що з прозорими процедурами закупівель ми зможемо отримати більше якісних ліків за доступною ціною і охопити лікуванням ще більше пацієнтів. В МОЗ відбулося декілька зустрічей з представниками вітчизняного фармринку – потенційними учасниками торгів, та ПРООН, аби поінформувати про деталі оголошення тендерів й надати вичерпну відповідь щодо умов участі та особливостей проведення торгів», — додав він.

У свою чергу, Директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра закликав до участі в тендерному процесі усі українські та міжнародні компанії. «14 грудня ми запрошуємо усі компанії в офіс Програми Розвитку ООН для обговорення усіх технічних питань. 27 грудня – кінцевий термін подачі усіх заявок, а 28 грудня заявки будуть відкриті. Далі ми проведемо необхідну оцінку: хто відповідає стандартам, має кращі умови і ціну, а у січні, ми сподіваємося, вже буде підписано контракт на закупівлю необхідних препаратів. Основні вимоги до учасників тендеру логічні, перша з них стосується якості препаратів, друга – всі препарати мають бути зареєстровані в Україні. Весь процес є абсолютно відкритим: представники Міністерства охорони здоров’я, Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) будуть присутні на кожному кроці тендерних процедур», — зазначив Янтомас Хімстра.

Більше інформації щодо участі у тендері виробники, дистрибютори та постачальники можуть знайти на сайті ПРООН: http://www.ua.undp.org/content/ukraine/en/home/operations/projects/poverty_reduction/project_sample1121112.html

Нагадаємо, загальна сума договору з ПРООН складає 620,070,700 гривень. Згідно з договором, компанія планує закупити також лікарські засоби та вироби медичного призначення для діагностики ВІЛ-інфекції, лікування дітей, хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда , лікування дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит В і С , лікування вірусного гепатиту В і С та лікування дітей, хворих на орфанні захворювання.

Передача частини державних закупівель міжнародним організаціям – це дуже важливий крок для подолання корупції всередені системи, — переконаний Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. Він зазначив, що, зокрема, в Грузії на цей процес пішло 18 місяців, в Україні – всього 5. «Наступного року ми плануємо 100% закупівель у сфері охорони здоров’я віддати міжнародним організаціям. Як ви знаєте, вже ухвалена постанова, згідно з якою буде створюватися Національне агенство закупівель.

Передбачається, що МОЗ буде займатися технічними питаннями – визначати кількість необхідних лікарських засобів та медичних виробів, їхній перелік, а самі закупівлі здійснюватимуться винятково через міжнародні організації. Це революційний крок не лише для України, а й для багатьох країн світу, які зможуть взяти участь в торгах. Відтак, Україна закуповуватиме необхідну кількість якісних, доступних ліків, а їхня доставка буде вчасною», — висловив надію Міністр.

Нагадаємо, усього на міжнародні закупівлі винесено 12 національних програм на загальну суму 2,197,221,000 грн, що складає понад 60% державних закупівель у сфері охорони здоров`я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook