Новини

Офіційно: Відтепер для вступу до медуніверситету абітурієнт має мати понад 150 балів з ЗНО

Студенты-медики_Медпросвіта

Для вступу на спеціальності «Медицина», «Педіатрія» та «Стоматологія» абітурієнт має скласти іспит з біології, хімії або математики не менше ніж на 150 балів.

Більш жорсткі умови для вступу у медичні університети України МОЗ планувало ввести ще на початку вступної кампанії 2017 року, одразу після завершення іспитів ЗНО в Україні. Такі дії керівництва МОЗ на чолі з Уляною Супрун вели до ризику провалити вступну кампанію до медичних університетів, адже для вступу від абітурієнта вимагали всього 124 бали з конкурсних предметів. Зупинило МОЗ відповідне рішення Кабміну перенести підвищення вступного балу на 2018 рік.

У МОЗ переконують, що тільки ті абітурієнти, які змогли на ЗНО скласти вище названі предмети не менш ніж на 150 балів, мають здібності щоб стати високоосвіченим професіоналом та успішно пройти навчання у медичному університеті.

«Таким чином, уже на етапі вступу майбутні медики мають довести свої здібності, високу мотивацію і спроможність стати високоосвіченим професіоналом», – йдеться в повідомленні МОЗ України.

Експерти ж відзначають, що рішення Міністерства охорони здоров’я та персонально Уляни Супрун мали б сенс, якщо б докорінно змінилась система самого навчання. Наразі ж МОЗ тільки змінює вимоги для проходження кваліфікаційний іспитів «Крок», наприклад, додаючи туди тест на англійській мові. Для визнання диплому за кордоном такі дії нічого не роблять, але в той же час в майбутньому, коли цей тест на англійській напряму впливатиме на результат іспиту для студентів які не мають здібностей до вивчення мов це рішення може стати провалом усього навчання.

Менше ніж за п’ять років у швидкій залишаться виключно парамедик та медтехнік

Також треба нагадати, що наразі МОЗ веде перевірки діяльності керівництва медичних університетів. Вже офіційно відсторонено від роботи та розірвано контракт з ректором НМУ ім.. Богомольця Катериною Амосовою та ОНМедУ Валерієм Запорожаном. Якщо у першому випадку можна було виявити інтереси МОЗ, адже Амосова фактично була опозиціонером реформ Супрун, то проти Валерія Запорожана виступали навіть студенти.

Статистика від МОЗ: В українських державних медичних установах не вистачає близько 40 тисяч лікарів

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Навіщо Ви розповсюджуєте нісенітниці в інтернеті?Давно відомо,що рівень медичної освіти в Україні(як і в усьому постсовковому просторі) дуже низький,треба ж щось робити:в тому числі підвищувати вимоги як для абітурієнтів так і до викладачів візів.

    Ми на Facebook

    Вибір редакції