Новини

Офіційна інструкція МОЗ: Як підписати декларацію з лікарем: покрокова інструкція

МОЗ_Медпросвіта

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я офіційно оприлюднила покрокову інструкцію з підписання декларації між лікарем і пацієнтом.

Для підписання декларації з лікарем:

 1. Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Уточніть цю інформацію у реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/

 1. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.

Важливо: декларації укладаються виключно в електронній формі – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Щоб пересвідчитись, що декларацію підписує реальна людина і унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. Так, після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.

Супрун: 1 квітня почнеться підписна кампанія між лікарем та пацієнтом

Якщо у вас немає мобільного – не проблема: для підтвердження уповноважена особа медзакладу сфотографує чи відсканує оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

 1. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки.

Важливо: Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно.

 1. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації

Важливо: Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

 1. Пацієнт підписує 2 примірники декларації

Важливо: Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.

 1. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я»

Важливо: Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ.

МОЗ: «Чекаємо на старт роботи eHealth вже з 1 квітня»

3 комментария

Нажмите для комментария

 • тепер давайте почитаємо це «розпорядження» спочатку: «…З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон…» Далі вже можна і не читати, бо за думкою цієї У.Супрун без мобілки людинці можна вже здихати. Для фанатиків, хто не хоче мати номера, бо це їхнє право, законодавець механізм передбачив. А от такої пільги чи обов’язку мати мобільний телефон Україна ще не знала! В багатьох людей ніякого телефона взагалі немає, дехто має стільниковий телефон Укртелекому, хтось використовує мобілки без контракту… Так що МОЗ тепер працює виключно не за законодавством, а за принципом Гіппократа «не нашкодь», розуміючийого своєрідно: роблять все, щоб до них ніхто не звертався, бо зашкодять!

 • Зареєструє, надрукує, внесе в систему. Хто все це проплатить? Лікарям заявили, що, як хочуть отримувати зарплату, то самі повинні це робити. Знову надурняк, за рахунок мізерної зарплати лікарів. Все, як завжди. Лікар працює, а жирує адміністрація і допоміжні служби.Хто пояснить, навіщо на 8 лікарів і 8 медсестер -завідуючий відділенням, старша медсестра, головний лікар, начмед, бухгалтерія з відділом кадрів, статистик та інші нікому не потрібні посади? Лікар з медсестрою, повинен годувати ще й двох сціальних паразитів біля себе і 2-3 в структурі управління охорони здоров’я(облздоров. відділи, МОЗ, НСЗУ і т.д.). Останні жеруть так, як наче зроду не їли. Загалом лишається винним, у всьому, лікар, який безпосередньо лікує людей і якому платять мінімальну зарплату(як самому некваліфікованому працівнику).

 • S O Просто в яблочко!!! Еще и за аттестацию медсестра должна 1200 отстегнуть от своей минимальной!!! Твари.

  Ми на Facebook