День в історії

Один з перших засновників пластичної хірургії обличчя

18 березня 1879 року в Ерзінджані (Західна Вірменія) народився Вараздат Казанджян — один з перших засновників реконструктивної пластичної хірургії обличчя, який не зупинився на нормах та принципах звичайної хірургії, а розпочав своє дослідження нових методів пластичної хірургії.

Казанджян пізнавав медичні знання в Гарвардській Зуболікарській Школі, яку закінчив в 1905 році. З 1922-1939 роки працював в області «щелепно-лицевої хірургії» і став першим ученим, який отримав науковий ступінь професора пластичної хірургії в Гарвардській Медичній Школі.

Вараздат Казанджян

Після трагічної смерті свого батька вирішив змінити своє місце проживання та емігрував до Америки де зіткнувся з мовним бар’єром, який не дозволяв йому влаштуватися на роботу.

Для вирішення цієї проблеми Казанджян почав відвідувати вечірні курси по вивченню англійської і згодом досягнувши гідного рівня знань, з легкістю вступив до школи «Дантістрі» при Гарварді, закінчивши яку, мав право працювати «помічником зубного лікаря».

Саме цей лікар став першим, кому вдалося опублікувати в Америці наукові підручники з основ пластичної хірургії.

Молодий лікар вирішив зайнятися конкретно вирішенням проблем верхньої щелепи, ніхто не міг зрозуміти, навіщо для цього потрібно відкривати окрему клініку. Але згодом почали з’являтися вдячні пацієнти, які створили хірургу заслужену славу першого, по суті, фахівця в галузі пластичної хірургії обличчя.

Казанджян, організував окрему спеціалізовану клініку неподалік від госпіталю під назвою «Янкі» (на півдні Франції) і забрав туди всіх своїх хворих. За два роки разом із співробітниками він оперував близько 2,5 тисячі поранених. Залишався в Європі до 18-го року і удостоївся прізвиська «вундер-хірург».

Французький уряд, а також особисто король Англії Георг П’ятий вручили Казанджяну нагороди своїх держав.

З 1925 року хірург почав викладати в Гарварді власний курс, одночасно працюючи лікарем-візитером в клініках різних штатів. На протязі наступних 50-ти років він збирав трофеї — зліплені з гіпсу копії кісток, що залишилися після операцій. Всі 5000 експонатів періодично демонструються в «Казанджян» Гарвардського університету.

19 жовтня 1974 року Вараздат Казанджян пішов з життя залишивши після себе значний внесок в розвиток пластичної хірургії обличчя.

Комментировать

Нажмите для комментария