Сьгодні МОЗ України віддало на погодження проекти перших госпітальних округів. В МОЗ ще раз наголосили, що відповідальність за створення округів, за їх межі, кількісний і якісний склад медзакладів в госпітальному окрузі.
«Міністерству не принципово, де місцева влада визначить центри. Головне – повинна бути така структура лікарень, яка забезпечує доступність кожної людини до якісної медичної послуги. Якщо виникають питання щодо прикріплення територій до тієї чи іншої лікарні – це виключно компетенція місцевої влади», – заявив Павло Ковтонюк.
Але про це ми вже неодноразово писали. Шокувало інше — Перелік та кількість госпітальних округів, поданих на погодження в центральні органи виконавчої влади:
- м. Київ — 1 округ
- Київська обл. – 4 округи
- Кіровоградська обл. – 4 округи
- Миколаївська обл. – 4 округи
- Полтавська – 4 округи
- Вінницька – 3 округи
- Дніпропетровська – 5 округів
- Житомирська – 4 округи
- Запорізька – 5 округів
- Одеська – 5 округів
- Рівненська – 3 округи
- Хмельницька – 3 округи
- Черкаська – 4 округи
Зрозуміло, що в перелік включені ще не всі області та міста, де планується створення тих самих округів. Але виникає цілком природнє питання: якщо Запорізька або Дніпропетровська області спромоглисі подати документи на створення 5 госпітальних округів, то чим займається київська місцева влада?
Один госпітальний округ на місто, в якому тільки офіційно проживає майже 3 млн. людей і який займає площу в 848 кв.км? Ви знущаєтесь?
Дуже хотілось би почути коментарі місцевих «відповідальних» за впровадження реформ.
Показово ще й те, що інші області, як видно, взашалі нікуди не спішать…
Ваш редактор,
Наталя Усенко
Комментировать