Новини

Одещина активно налагоджує систему надання допомоги пацієнтам з ГІМ за принципами реперфузійної терапії

В Одесі пройшла зустріч учасників Європейської Ініціативи «Stent for Life» Ukraine, покликана сприяти поширенню найбільш ефективних методик реперфузійної терапії пацієнтів з ОКC і елевацією сегмента ST.

Відбулися ряд зустрічей з лікарями відділення інтервенційної радіології Одеської обласної клінічної лікарні. Досягненнями останніх місяців роботи обласної лікарні стало створення системи надання допомоги пацієнтам за принципами проекту «Регіональна реперфузійна мережа дії», реконструкція відділення з метою створення спеціалізованих ліжок для пацієнтів з ГІМ після первинного стентування – зараз воно має 10 кардіореанімаційних ліжок і не менше 15 ліжок для реабілітації та інтенсивної терапії пацієнтів після проведення реперфузійних процедур. Налагоджено систему передачі ЕКГ-сигналів з електрокардіографів невідкладної медичної допомоги в центр проведення реперфузійних процедур, що істотно знижує час прямої доставки і підвищує ефективність діагностики ОКС з елевацією сегмента ST на догоспітальному етапі.

Під час зустрічі із заступником голови ОДА Марією Гайдар та новопризначеним начальником Управління охорони здоров’я області Тетяною Ленчук були намічені послідовні кроки з розвитку та впровадження інтервенційних втручань для пацієнтів з ГІМ. Обговорювалися питання створення регіональної програми лікування серцево-судинних захворювань.

Проведено також науково-практичну конференцію з кардіологами, терапевтами та сімейними лікарями Одеси та районів області, де обговорювалися питання функціонування Регіональної реперфузійної мережі та інші важливі питання лікування кардіологічних пацієнтів.

На найбільш актуальні питання пацієнтів з ГІМ фахівці відповіли під час прямого ефіру на обласному телебаченні. У студію були запрошені Ігор Шпак – начальник управління охорони здоров’я міської ради, Борис Голобородько – заступник головного лікаря з кардіології міської клінічної лікарні №3, к.мед.н., Максим Соколов – головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Кардіологія». Переглянути ефір можна за посиланням http://reporter.od.ua/kardiologiya-effektivnyie-metodiki-lecheniya-v-studii-igor-shpak-boris-goloborodko-i-maksim-sokolov/

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook