Новини

Очільниця МОЗ: Лікарям первинки забезпечать гарантовано високий дохід

Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька розповіла про необхідність створити певний відсотковий захищений тариф для лікарів, щоб при зростанні навантаження ті гарантовано отримували збільшений дохід.

Попри високу увагу до первинної ланки, за словами Скалецької, на первинці залишається багато проблем. Наприклад, не все населення отримало повний доступ до первинної ланки на якісному рівні, а медпрацівники попри зростання навантаження, в деяких випадках зовсім не відчули змін у оплаті праці.

«Зараз слід відпрацювати всі механізми, щоб все населення України, а не лише 28 мільйонів, мало доступ до лікаря первинної ланки. Друге по первинці стосується зарплати лікарів. В одних закладах вона висока, в інших, при такій самій навантаженності декларацій, 5-6 тис. грн, як було раніше. Ми маємо захистити лікарів шляхом встановлення певного відсоткового захищеного тарифу», – пояснює Міністр охорони здоров’я.

Нове керівництво МОЗ продовжить реформу телемедицини Уляни Супрун – Радуцький

Нагадаємо, що ще до початку медичної реформи на первинці, команда Супрун обіцяла зростання зарплатні лікарям до 18-20 тисяч гривень. В деяких регіонах сімейні лікарі, терапевти та педіатри дійсно почали отримувати більше, близько 16 тисяч гривень, але це зростання дуже не пропорціанальне.

Комментировать

Нажмите для комментария