Новини

Обрано нового Віце-президента Групи країн-виконавців грантів Глобального фонду з України

11 жовтня 2015 року було обрано нових Президента та Віце-президента Групи країн-виконавців грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією – найбільшої агенції світового рівня, що надає фінансову та технічну допомогу країнам світу з метою подолання викликів, пов’язаних з епідеміями ВІЛ, туберкульозу та малярії, шляхом розбудови систем громадського здоров’я.

На позицію Президента Групи країн-виконавців грантів Глобального фонду (Chair of the Implementer Group Leadership Board) відповідно до процедури обрано представника недержавного сектору – Алана Малече (Allan Maleche), виконавчого директора кенійської громадської організації у сфері протидії ВІЛ/СНІДу KELIN (Kenya Legal and Ethical Issues Network on HIV and AIDS).

На позицію Віце-Президента Групи країн-виконавців грантів Глобального фонду (Vice-Chair of the Implementer Group Leadership Board) обрано представника державного сектору – директора ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», Заслуженого лікаря України, професора Наталію Нізову.

Обрані Президент та Віце-президент групи країн-виконавців грантів Глобального фонду відповідають за формування та підтримку лідерства у досягненні поставлених цілей Глобального фонду, операційний розвиток та послідовну прозору взаємодію всіх членів. Дана посада номінується регіональними виборчими округами країн-реципієнтів Глобального фонду (Сonstituency) та обирається шляхом голосування на 2-річний термін.

До Групи країн-виконавців входять по одному представнику від груп країн, які формують кожен з шести регіонів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) – Африки, Америки, Південно-Східної Азії, Європи, Східного Середземномор’я і західній частині Тихого океану та один додатковий представник від Африки .

Обрання представника України на високу позицію світового рівня свідчить про міжнародне визнання внеску та досягнень України у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у регіоні Східної Європи та Центральної Азії.

Довідково

Наталія Нізова очолює Державну установу «Український центр контролю за соцхворобами Міністерства охорони здоров’я України», яка з 2012 року є одержувачем та одним з трьох основних реципієнтів гранту Глобального фонду в Україні та виконує функцію національної координуючої структури щодо впровадження програм і заходів з протидії ВІЛ/СНІД, туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань в Україні.

Наталія Нізова є визнаним на міжнародному рівні фахівцем у сфері охорони здоров’я: з 2010 року є представником України від державного сектору у Регіональній виборчій раді країн Східної Європи та Центральної Азії Глобального Фонду (EECA Constituency), з 2014 року – Член Стратегічної консультативної групи ВООЗ (Женева), з 2009 року – Експерт Європейського бюро ВООЗ (Копенгаген) у країнах СНД з питань діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, моніторингу та оцінки, попередження передачі ВІЛ від матері дитині та інших. Більше 5 років професор Нізова Представляє Україну у складі офіційних делегацій від України: Генеральна Асамблея ООН (2011), Асамблея ВООЗ (2013), Засідання правління Глобального Фонду (2010-2015), Програмна координаційна рада ЮНЕЙДС (2015).

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією був заснований в 2002 році як інноваційна міжнародна установа, метою роботи якої є посилення боротьби з трьома позначеними захворюваннями шляхом надання фінансової допомоги найбільш нужденним країнам і регіонам. Глобальний фонд функціонує як партнерство між урядами, приватним сектором, агенціями, що працюють у сфері охорони здоров’я, розвитку, громадянського суспільства, та спільнотами пацієнтів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook