15 грудня 2015 року у МОЗ України відбувся конкурс учасників на заміщення вакантної посади директора ДП «Центр електронної охорони здоров’я МОЗ України».
У конкурсі взяло участь 3 претенденти на цю посаду, що пройшли конкурсний відбір.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 №777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки» члени Комісії заслухали конкурсні пропозиції з управління підприємством кожного із учасників та проаналізували відповідність учасників та їх конкурсних пропозицій встановленим вимогам. За результатами відкритого голосування переможцем конкурсного відбору став Бабченко Андрій Юрійович.
Тепер, відповідно до чинного законодавства (ст. 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та Постанови КМУ № 818 від 09.10.2013 р.), МОЗ України має погодити кандидатуру Бабченка А.Ю. з місцевою владою. Лист з відповідним клопотанням буде направлено Голові КМДА Віталію Кличку. Після погоджувальних процедур Міністром буде підписано відповідний наказ МОЗ України про призначення.
Основними напрямами діяльності ДП «Центр електронної охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» є:
— здійснення управління проектами інформатизації, що ініційовані або реалізуються за участю Уповноваженого органу управління;
— здійснення моніторингу стану інформатизації у сфері охорони здоров’я;
— організація процесу відомчої сертифікації програмних продуктів, створених для потреб сфери охорони здоров’я;
— діяльність у сфері створення та впровадження систем та засобів захисту інформації;
— супровід, модифікація, розвиток локальної мережі Уповноваженого органу управління та його представництва в глобальній інформаційній мережі Інтернет (електронна пошта, веб-сторінка, тощо).
В Івано-Франківську продовжуэ свою роботу перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги
Перший Національний Форум з дитячої паліативної допомоги, що має на меті започаткувати створення ефективної системи дитячої паліативної допомоги в Україні.
Організаторами форуму виступили: програмна ініціатива «Громадське Здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження» та Івано-Франківський благодійний фонд «Мати Тереза». До участі запрошені експерти, лікарі та волонтери дитячого паліативного руху з Харківщини, Сумщини, Чернігівщини, Рівненщини, Одещини, Кривого Рогу, а також виконавчий директор ICPCN (Міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги) Джоан Марстон, директор Білоруського дитячого хоспісу Анна Горчакова, директор Варшавського Хоспісу для дітей Артур Янушанєц та голова Наглядової ради Варшавського Хоспісу для дітей Томаш Дангел. В режимі онлайн працюватимуть також грузинські спеціалісти дитячого хоспісу з Тбілісі.
Експерти акцентували увагу на тому, що для дітей з невиліковними хворобами та хворобами, небезпечними для життя, вкрай необхідним є полегшення страждань та поліпшення якості життя. Цей підхід має бути цілісним, а саме – догляд, моральна підтримка дитини, а також підтримка родини в період втрати. Паліативна допомога невиліковно хворим дітям повинна надаватись з моменту встановлення їм діагнозу.
Під час Форуму розглядатимуться види надання паліативної допомоги дітям, стандартизація надання паліативної допомоги, впровадження протоколів лікування хронічного больового синдрому у дітей, практичні питання доступу до лікарських засобів. Також планують обговорити питання навчання медичного персоналу та організації роботи з родинами.
У рамках Форуму учасники відвідають відділення паліативної допомоги Надвірнянського спеціалізованого будинку дитини, також планують за участю українських і західних експертів провести відкриту дискусію «Що таке дитяча паліативна допомога та чому потрібно допомагати невиліковно хворим дітям».
Довідково
Паліативна допомога дітям – це активна всеосяжна допомога тілу, розуму та душі хворої дитини. Також вона передбачає всебічну підтримку родини. Дітей, що мають хвороби несумісні з життям, не можна вилікувати, проте їм можна подарувати гідне життя і справжнє дитинство на той час, який їм відведено. Паліативна допомога надається в різних закладах – це може бути консультативна допомога фахівця з лікування болю в лікарні або у відділенні паліативної допомоги, в консультаційному кабінеті паліативної допомоги в поліклініці, спеціалізованою виїзною бригадою на дому, і так само – у хоспісі.
За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2013 році паліативної допомоги потребували 17 500 дітей, з них близько 1000 – віком до 1 року, 300 – дітей з онкологічними захворюваннями, 70 – дітей, хворих на ВІЛ/СНІД
Комментировать