Новини

“Обласні адміністрації та ради мають взяти на себе відповідальність”, – міністр Скалецька

Міністр підкреслила, що в умовах децентралізації, саме від місцевої влади залежить якість і доступність медичної допомоги.

“Питання залучення кадрів, ремонт лікарень і комунікація головних лікарів з профільними експертами Департаментів охорони здоров’я (далі ДОЗ)  має реалізовуватись на обласному рівні, а не рівні міністерства. Ми повинні продовжувати децентралізацію”, – підкреслила міністерка.

Вона зауважила, що є області більш чи менш успішні у цьому питанні, та кожного разу це залежить від людського фактора керівника ДОЗ, який має налагоджувати комунікацію з головними лікарями. Станом на сьогодні, згідно з законом про автоматизацію, головний лікар має сам приймати управлінські рішення та планувати потреби бюджету.

«Перше наше завдання –  роз’яснити громадянам: хто чим займається. Ми також будемо робити інформаційні матеріали, щоб голови ОДА це розуміли, і могли пояснити іншим докладну структуру роботи в сфері охорони здоров’я. Лише почавши з цього, ми зможемо розставити всі акценти», – наголосила Зоряна Скалецька.

Основне питання, що хвилює голів ОДА – госпітальні округи.

Раніше існував поділ на округи та райони. Наразі, цю ситуацію відправлено на розгляд уряду. Разом з МОЗ, голови ОДА, планують розробити перелік медичних послуг, що мають недостатню забезпеченість у певному окрузі.

“Керівництво області  у своїх діях має керуватись, виходячи не з територіального принципу, а з позиції доступності надання послуг. Я часто буваю у своєму регіоні і відвідую лікарні, а їх наразі 25. Тому, мені важливо думати на перспективу: як розпланувати та скільки лікарень залишиться: п’ять чи десять», – сказав Михайло Каренович, голова Київської ОДА.

Таке розмежування стосуватиметься усіх областей. Голови ОДА мають чітко планувати, які лікарні залишати основними та оснащувати їх обладнанням, а які стануть лікарнями медсестринського догляду, де, наприклад, після інтенсивної терапії чи операцій, за хворими буде здійснюватися належний догляд.

Нагадаємо, що 27 вересня  відбулася зустріч керівництва МОЗ України та представників департаментів і управлінь охорони здоров’я з усіх регіонів країни, на якій обговорили пріоритети розвитку медичної галузі, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції