Новини

Обіцяння від Супрун: в Україні вилікують всіх пацієнтів з гепатитом С

Супрун отримала нагороду, медпросвіта

“У 2018 році Україна зможе вилікувати безоплатно всіх пацієнтів, які потребують першочергового лікування, це майже 6 тисяч людей. Наступного року лікування отримає вся черга пацієнтів, яким встановлено діагноз гепатит С. Ми фактично відкриваємо нову еру лікування, в якій Україна може перетворитись на країну без гепатиту, ”, — заявила Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.

Чудово! Дуже б хотілося, щоб у панеі Супрун все склалося. Але щось «не клєється».

Почнем з обіцянки «вилікувати безоплатно всіх пацієнтів, які потребують першочергового лікування, це майже 6 тисяч людей». Чому 6 тис?

Той же МОЗ заявив, що щорічно в Україні близько у 6 тис людей виявляють гепатит, а зараз на черзі для лікування в Україні стоїть 24 786 пацієнтів, «яких найближчим часом буде вилікувано від цієї патології», як обіцяють держслужбовці. Так скільки лікуватимуть — 6 чи 24786 тисяч? А якщо в цьму році вилікують 6, то наступного року виявиться нові 6 тис хворих, таким чином цифра в 24 786 залишиться «золотим резервом» ждовічно хворих пацієнтів? Але ні, чому ж лдовічно. Раніше чи пізніше вони помруть від наслідків хвороби. Як і хворі на рак.

Але цікаво, що раніше в МОЗ заявили, що майже 5% в Україні інфіковані гепатитом С (а то є близько 2 млн). При цьому в МОЗі порахували, що хворіють на гепатит С біля 53 тис.

“У цьому році 6 тис. пацієнтів вже отримають ліки. Це хворі, які мають інфекції і потребують ліків найбільше. Додатково без черги 2,5 тис. пацієнтів також отримають таблетки. Від наступного року сподіваємося закупити 50 тис. повних циклів лікування без черги, яка зараз є в Україні і складає від 53 тис. людей. Усі в черзі будуть вилікувані до кінця наступного року”, — повідомила Супрун.

Так скілки все ж таки людей потребують на лікування? І де ті безоплатні ліки?

Ні, я не проти досягнень МОЗу. Бо ціна на новітні противірусні препарати в 89 доларів, на які домовились с постачалдьниками в МОЗ, то є дійсно революційна ціна.

Але, як повідомила Супрун, тим, хто не отримає безкоштовні ліки, прийдеться як і раніше купувати ліки в аптеці власним коштом, але в аптеці, за обіцянкою Супрун, ліки також будуть дешевші.

Не хочеться зменшувати заслуги МОЗу, але хочеться порекомендувати МОЗу робити поменше заяв на кшталт «всіх вилікуємо», «лікарі отримають справедливу зарплату вже в 2018». Бо розчарування викликає недовіру.

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Кого она может вылечит? Я инв 1гр.(гепатит С тоже) вообще ни какой помощи! Понимаете? Никакой.Нет денег -вот и весь сказ.Гоните её (Супрун) с….ной метлой из Украины вместе с её претеже!

    Ми на Facebook