Статті

Обережно – пацієнт з неврастенією. Поради сімейному лікарю

Неврастенія — це одна з форм неврозу, з якої стикалося більшість з нас. Це, перш за все, реакція нашої нервової системи на перевтому. Адже будь-які чинники, що негативно впливають на організм, змушують наше тіло посилати в мозок сигнал «Sos!». І коли цих сигналів стає занадто багато, наш мозок не справляється. У мозку збивається баланс процесів збудження-гальмування і ми реагуємо на це підвищеною стомлюваністю, розсіяною увагою, дратівливістю, головними болями, втратою здатності до тривалого фізичного і розумового навантаження.

І якщо вчасно не поставити пацієнту або «собі коханому» цей неприємний і тривожний діагноз, то можна пропустити той  момент, коли прогноз лікування позитивний.

Невропатологи і психіатри з стажем стверджують, що для лікування на  першій стадії розвитку неврастенії (характеризується словами «роздратування і збудження») досить корекції розпорядку дня і впорядкування режиму праці та відпочинку, психотерапевтичних методів і прийому трав’яних чаїв і седативних препаратів на рослинній основі.

Якщо розвинулася друга стадія хвороби (що характеризується словами «дратівлива слабкість»), то потрібно вже більш ретельний підхід до лікуванню. У цьому стані у людини переважаючим відчуттям є млявість і швидка стомлюваність. Якщо його не корегувати, може розвинутися третя ступінь неврастенії.

Третя ступінь характеризується словами «млявість і апатія». Людина втрачає інтерес до життя, стає похмурим і замкнутим, постійно відчуває слабкість, не може ні на чому зосередиться. Пацієнтів — неврастеніків в стані третьої, гипостеническої, стадії розвитку хвороби рекомендується госпіталізувати.

У разі відсутності своєчасної допомоги, третя стадія неврастенії може перейти в дуже важку форму психічного розладу — депресію виснаження.

Але ж можна вирішити це питання, поки воно не стало проблемою!

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше