Новини

О такі справи! Супрун: «В нас є більше коштів, ніж ми уявляємо»

Уляна Супрун_Медпросвіта

На думку в.о. міністра Уляни Супрун, в системі достатньо коштів на сьогоднішній день. Просто вони не використовуються ефективно, а звідти витікають проблеми.

В першу чергу в інтерв’ю «5 каналу» очільниця МОЗу повідомила, що в плани Уряду України входить збільшення фінансування галузі охорони здоров’я на 25 мільярдів гривень протягом трьох років. Таким чином коштів на високі зарплатні та забезпечення достатньо широкого пакету гарантованих державою медичних послуг на  думку Супрун має вистачити.

«Ми вже маємо обіцянки, що наступні три роки підряд підвищиться взагалі на 25 мільярдів гривень це фінансування, що буде на медичну допомогу, на охорону здоров’я. Це вже є великий плюс», — підкреслює в.о. міністра.

Одразу треба підкреслити, що збільшення фінансування галузі є лише обіцянкою, яка входить в так званий план Уряду на найближчі три роки. При цьому, офіційне пітвердження ця обіцянка отримає лише після того, як наприкінці осіні внесуть в зал парламенту проекти бюджетів на ці три роки, а депутати їх затвердять. Тим не менш, Супрун вже зараз наголошує на тому, що коштів для реформування достатньо.

«Але насправді, найважливіше, навіть, спочатку є, щоби ми використовували ті кошти, які маємо, ефективно. Бо в нас є більше коштів, ніж ми уявляємо. В нас є досить коштів, щоби покрити первинну ланку і багато тих послуг, які надаватимуться на первинній ланці, але на наступний рік є вже обіцянка, щоби майже вдвічі підвищити на первинну ланку фінансування, щоб ми могли розпочати нашу реформу із підвищеним фінансуванням», – говорить Супрун.

Експерти з думкою в.о. міністра не погоджуються, а задають питання, як саме лікарі зможуть отримати підвищення заробітної плати до цифр понад 25 000 гривень, якщо вже зараз 80% бюджету галузі йде на заробітні платні, а збільшення фінансування поки нема?

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook