Олександр Бабляк про приватну медицину. О. Бабляк- відомий український лікар, який одним із перших в країні почав розвивати напрям приватної кардіохірургії, заввідділення кардіології клініки Добробут. За його словами, про ринок в даній галузі поки говорити зарано, бо сфера тільки починає розвиватись. Ми попросили Олександра Дмитровича розповісти, як зараз розвивається ця галузь, коли можна буде виокремити приватну кардіорхірургію як явище і говорити про її тенденції.
Читайте в ексклюзивному інтерв’ю кардіохірурга для Медпросвіти.
Приватної кардіохірургії в Україні немає, але вона з’являється
Приватна кардіохірургія в Україні потроху з’являється. Але для того, щоб її оцінити, нам потрібен час – не менш як кілька років. Бажано, щоб центрів приватної хірургії в країні було декілька. Зараз ми поки оцінюємо лише одну кардіохірургічну команду, яка прийшла у приватну структуру і має своє обличчя, свої ідеї, замисли, тощо. (команда, яка відкрила і налагодила напрямок кардіохірургії у клініці Добробут — ред).
Про явище приватної кардіохірургії в Україні говорити ми поки не можемо
Такого явища ще немає. Якщо ми в клініці «Добробут» робимо навіть 400 кардіохірургічних операцій на рік (загалом в Україні виконують близько 7 тисяч – ред.), то це буде лише 5% з усіх втручань, які робляться в країні. Поясню на прикладі: в Україні стало більше машин на євро номерах – так званих «євро блях». Згідно статистики, ми їх починаємо явно помічати, коли на дорогах їх стає не менше відсотків 10%. Коли кожна десята машина – з литовськими чи польськими номерами, то ми це вже бачимо як явище. І ось як тільки у нас буде щонайменше кожен 10-й пацієнт, прооперований у приватній кардіохірургічній клініці, тільки тоді ми зможемо оцінювати приватну кардіохірургію як явище.
О. Бабляк: В першу чергу має фінансуватись невідкладна допомога
Думаю, це станеться за кілька років. І лиш тоді мова йтиме про її особливі риси, тенденції, напрямки, результати. А поки що ми оцінюємо нас з командою, яка прийшла в клініку «Добробут» розвивати цю галузь.
Чому саме зараз почала розвиватись приватна медицина? Я би сказав, що це більше відчай. Оскільки розвиток приватної медицини – це вже настільки назріле питання, що потрібно рухатися вперед вже давно. Ми маємо мати альтернативу. Це сфера, яка сама себе продукує.
Чим приватна медицина відрізняється від державної?
Є загальні риси приватної медицини. І ясно, що вони переходять і на кардіохірургію. Забезпечення у приватній краще – це очевидно. Якщо в державних пацієнту дають перелік медикаментів, які треба купити і посилають його в одну аптеку, другу, третю… То у приватних закладах ці ліки просто є в наявності. А якщо чогось необхідного немає, то це або не приватна клініка, або вона працює за якимись неясними протоколами. З «пакетами» пацієнти приватної клініки не бігають. В дуже добрих державних клініках, які є на повному державному забезпеченні і де добре забезпечений сервіс та менеджмент, такого явища також немає. Але у більшості клінік в Україні все-таки є списки медикаментів і аптек, де це купити обов’язково потрібно, аби продовжити лікування.
Підготувала Катерина Гончарова
Використані фото ЕСПРЕСО.TV
Комментировать