Новини

НСЗУ виплатила 124 млн грн всім центрам екстренки за надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

25 центрів ЕМД отримали 123 971 819 грн за квітень в межах пакету медичних послуг «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на COVID-19».

Національна служба здоров’я в рекордні терміни, за сім робочих днів, уклала договори з усіма центрами екстреної медичної допомоги (ЕМД) та здійснила оплати.

Завдяки оплаті через єдиного закупівельника медичних послуг центри ЕМД оперативно отримують кошти для надання допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою. Тариф на оплату послуг включає доплати членам спеціальних бригад ЕМД, які безпосередньо працюють з пацієнтами з COVID-19. Обмеження щодо спеціальних бригад встановлено з метою захисту лікарів від інфікування. Розмір доплат становить до 300% заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат та надбавок). Таке зобов’язання бере на себе головний лікар, який підписує договір з НСЗУ.

Оксана Мовчан, очільниця НСЗУ: «5 травня була оприлюднена відповідна Постанова Кабміну, яка дозволила нам вивісити оголошення про початок контрактування. А вже 12 травня НСЗУ перерахувала понад 86 млн грн першим шістнадцятьом центрам екстреної допомоги. 15 травня ми повністю виплатили гроші всім двадцяти п’ятьом центрам екстренки. Наша команда спрацювала  надзвичайно швидко, щоб виконати зобов’язання перед бригадами екстреної медичної допомоги, які залишаються на передовій в боротьбі з коронавірусною хворобою».

Директор Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Єленєв: «Ситуація по оплатам у нас — чудова. Медики дуже задоволені. 13 травня ми отримали від НСЗУ кошти, зранку 15 травня медики мали ці гроші на картках.  З понад 19 млн гр — 14 034  771 пішло на доплати медикам. Доплату отримали усі працівники центру. Лікарі у середньому мають 14 -15 тисяч тисячі гривень, максимальна виплата медикам зі значним стажем 22 тисячі. Фельдшери — 10 тисяч, молодший медичний персонал — 6,5-7 тисяч».

Максим Степанов: Україну прийняли до Комітету з охорони здоров’я Європейського Союзу у якості спостерігача

Директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко: «12 травня 2020 року Центр  уклав  договір з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо надання медичної допомоги пацієнтам з  COVID-19. За квітень  нам було доведено 4 млн 318 тисяч 92 гривні 20 копійок відповідно глобальної ставки, розрахованої за кожен підтверджений випадок захворювання на коронавірусну хворобу на території області в квітні. Працівники, які були задіяні у наданні медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 вже отримали доплату. В  квітні в наданні медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 було задіяно 271 працівник нашого Центру.

Сума доплати, яку отримали наші співробітниками «на руки»  складає від 820 гривень (лікар-консультант акушер-гінеколог, який працює на 0,25 ставки з оплатою 0,5 години за годину чергування) до   21 тисячі 785  гривень (лікар БІТ, який відпрацював на півтори ставки)».

476,3 млн грн складає загальна сума контрактів центрів ЕМД з НСЗУ на надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з підозрою або встановленим діагнозом COVID-19. Договори діятимуть протягом періоду карантину плюс місяць, до 22 червня.

Найбільшу суму контрактів мають: Чернівецький обласний центр ЕМД — майже 71 млн грн, центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва — 56,2 млн грн та Івано-Франківський обласний центр ЕМД — 36,1 млн грн. Це — не фіксована сума договорів. Адже оплата буде здійснюватися по факту розгортання епідемії в кожній області і змінюватиметься, відповідно до кількості підтверджених випадків.

На суми договорів центрів ЕМД щодо надання допомоги пацієнтів з підозрою чи встановленим діагнозом COVID-19 впливає епідеміологічна ситуація кожної з областей. Суми оплат розраховуються шляхом множення тарифу на кількість підтверджених випадків COVID в області за період з першого по останній день місяця. Тариф на медичні послуги з надання екстреної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 становить 12163,64 гривні. Цей тариф враховує як виїзди до пацієнтів зі встановленим діагнозом COVID, так і до пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу.

Нагадаємо, НСЗУ розпочала контрактування закладів, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, з 6 травня. Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. На це додатково в межах Програми медичних гарантій виділено понад 15 млрд грн.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook