Новини

НСЗУ повідомило про набір позаштатних спеціалістів для роботи над програмою медичних гарантій на 2021 рік

Робочі групи мають оцінити  відповідність проєкту Програми медичних гарантій на 2021 рік до чинних нормативно-правових актів, наявних лікувально-діагностичним технологій з доведеною ефективністю, а також сучасних медичних практик. 

НСЗУ подала у Міністерство охорони здоров’я бюджетну декларацію, в якій описані зміни до Програми медичних гарантій 2021-2023 років. Один з ключових акцентів в Програмі медичних гарантій 2021 – наближення медичної допомоги до пацієнта. Зокрема, через розвиток амбулаторного рівня надання допомоги: лікування хворих на туберкульоз після виписки з лікарні на амбулаторному рівні, впровадження мобільної психіатричної допомоги, розширення державної програми реімбурсації “Доступні ліки” та розвитку медичної реабілітації.

На Програму медичних гарантій на 2021 НСЗУ пропонує виділити 240 млрд грн., ще 67 млрд грн. — для надання допомоги, хворим на COVID-19 або з підозрою на нього.  240 млрд гривень — це близько 6% ВВП, що відповідає нормі Закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”, де зазначено, що видатки на реалізацію ПМГ мають складати не менше 5% ВВП.

Чітка позиція НСЗУ — усі зміни до Програми медичних гарантій-2021 мають бути розроблені за участі провідних експертів охорони здоров’я.

Відтак Національна служба здоров’я України розпочинає відкритий відбір позаштатних експертів для участі у роботі робочих груп з питань розробки пропозицій для забезпечення формування політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Робочі групи мають оцінити  відповідність проєкту Програми медичних гарантій на 2021 рік до чинних нормативно-правових актів, наявних лікувально-діагностичним технологій з доведеною ефективністю, а також сучасних медичних практик. Позаштатні експерти братимуть участь, зокрема, у розробці стратегічних напрямів медобслуговування за програмою медичних гарантій, формуванні пакетів медпослуг за програмою медичних гарантій, розробці специфікацій та умов закупівлі за пакетами медпослуг, прогнозуванні потреб населення в медичних послугах та лікарських засобах, наданні рекомендацій щодо поліпшення ЕСОЗ, розробці галузевих стандартів тощо.

Взяти участь у відборі можуть лікарі, а також інші фахівці в сфері організації та управління охороною здоров’я, представники громадських та міжнародних організацій, які працюють у сфері охорони здоров’я.

Керівниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан: “Зміни до ПМГ-2021 — це пропозиції НСЗУ. Те, чи будуть вони впроваджені, залежить від бюджету програми медичних гарантій, рішень Кабінету міністрів при затвердженні програми та від підтримки Верховної Ради при розгляді державного бюджету 2021 року. Наголошую, місія НСЗУ залишається незмінною — ми рухаємося до універсального охоплення медичними послугами, коли кожна людина може отримати доступну та якісну медичну допомогу, не зазнаючи при цьому катастрофічних фінансових витрат”.

Головний спеціаліст відділу розробки програми медичних гарантій управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ к.мед.н. Світлана Дудник: “Відкритість НСЗУ до постійного конструктивного діалогу з професіоналами в галузі охорони здоров’я та готовність до спільної роботи є провідними компетенціями нашої діяльності. Прогрес трансформації охорони здоров’я та її успіх неможливі без участі та ефективних комунікацій з медичною спільнотою. НСЗУ зацікавлена в максимально якісних специфікаціях та умовах закупівлі медичних послуг за Програмою медичних гарантій у 2021 році. Це буде можливим завдяки співпраці НСЗУ та практикуючих лікарів та експертів у сфері охорони здоров’я. Ми цінуємо досвід і думку кожного. Лише разом ми зможемо забезпечити нашим громадянам право на отримання медичної допомоги необхідного обсягу та належної якості”.

Якщо у Вас є бажання долучитися до трансформації фінансування охорони здоров’я, до поліпшення надання медичної допомоги, отримати досвід, практичні знання та посилити професійні зв’язки, запрошуємо заповнити форму та долучитися до команди позаштатних експертів НСЗУ!

Прийом заявок триватиме до 30 червня 2020 року. Про успішний результат проходження відбору буде повідомлено на зазначену в анкеті електронну пошту до 15 липня 2020 року.

Незалежно від результату відбору до робочих груп, кожен з кандидатів зможе надавати свої пропозиції та долучатися до змін під час громадських обговорень проєкту Програми медичних гарантій на 2021 рік.

Комментировать

Нажмите для комментария