Новини

НСЗУ: Друга хвиля підписання договорів із медзакладами на нове фінансування розпочата

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

НСЗУ офіційно підтвердило старт другої хвилі підписання договорів з медзакладами. Якщо документи будуть подані до 3 серпня, з жовтня медзаклади отримають фінансування за підписаними деклараціями між лікарями та пацієнтами.

Інтерес медзакладів полягає в тому, що фінансування за новою системою, коли виплачуються кошти за кожного пацієнта з урахуванням вікових коефіцієнтів (від 370 грн до майже 2 000 грн), коштів заклад отримає більше ніж за старою системою через субвенції. Також у НСЗУ зазначають, що нова система фінансування дозволяє зменшити час на передачу коштів медзакладам, що дозволяє запобігати виникненню затримки по виплатам зарплатні та таке інше.

Зазначимо, що пару тижнів тому фінансування за новим принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» вже було направлено в регіони. Враховувались кошти за кожного пацієнта з яким лікар первинної ланки підписав декларацію, а також надано фінансування за тих хто ще не підписав декларацію з лікарем але проживає в районі за яку відповідає медзаклад. За таких пацієнтів до кінця 2018 року МОЗ виплачуватиме по 210 грн на рік. З 2019 року за них фінансування не передбачено, поки вони не підпишуть декларацію.

МОЗ: 268 абітурієнтів по всій Україні вже обрали професію парамедик при вступі до університету

Коли відбудеться чи взагалі планується третя хвиля підписання договорів між НСЗУ та медичними закладами наразі не повідомляється. Вірогідніше за все це залежиться від результатів у другий хвилі підписання договорів.

Так чи інакше, а медзакладам необхідно поквапитись в цьому питанні, адже якщо вони не встигнуть підписати договорів до кінця 2018 року, то ризикують залишитись без державного фінансування у 2019 році, адже з наступного року кошти через медичні субвенції вже не передаватимуться – виключно за договором з НСЗУ та за декларації між лікарем та пацієнтом.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook