Новини

НСЗУ: Декларація укладена з порушенням порядку не може бути оплачена

НСЗУ заявляє, що у разі порушень під час заповнення декларацій, медзаклад не отримає кошти затакідекларації за новою схемою

В своєму повідомленні на ФБ, Нацслцжба розповіла, що вже є такий прецедент- у місті Калуші декларації були підписані не за правилами.

Не користуєшься мобільником – не отримаєшь грошей від НСЗУ

Тому Нацслужба наголошує, що Декларацію про вибір лікаря можна подати виключно в електронному вигляді. Уповноважена особа закладу охорони здоров’я (лікар або реєстратор) має ввести дані пацієнта в електронну систему охорони здоров’я, а потім роздруковує два паперові примірники декларації, які перевіряє і власноруч підписує пацієнт або його законний представник (наприклад, один із батьків дитини), згідно з Порядком вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженим наказом МОЗ №503 від 19.03.2018. Один з примірників залишається в закладі, а інший — у пацієнта. Унікальний номер декларації присвоює система електронного здоров’я.

У разі, якщо НСЗУ признає підписані декларації не дійсними, то персонал отримає свою зарплату за так званим «червоним списком» — за тарифом 240 грн на пацієнта на рік без застосування вікових коефіцієнтів. Після того, як декларації будуть укладені у передбачений законом спосіб, заклад зможе отримати оплату за «зеленим списком». Адміністрація закладу повинна слідкувати за дотриманням законодавства, щоб уникати подібних ситуацій у майбутньому.

Нацслужба також наголосила, що працює за правилами, однаковими для всіх.

«Від наших партнерів ми очікуємо прозорості та дотримання норм законодавства. Всі ми разом щойно вперше пройшли не простий шлях від підписання декларацій до укладення договору між закладом та НСЗУ і до оплати за договором. На цьому шляху можливі помилки, і ми з розумінням ставимося до цього і готові спільно вирішувати проблеми, які виникають» — говориться в повідомленні.

.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook