Новини

6 людей померло від ускладнень після грипу

Зокрема, на минулому тижні 21-27 грудня зареєстровано чотири летальні випадки. Ускладнення після грипу призвели до смерті мешканців Харківської та Вінницької областей. Спорадичну активність грипу фахівці Держсанепідслужби фіксують і у Волинській, Одеській, Рівненській та Чернігівській Харківській областях. Інтенсивність епідемічного процесу властива цій порі року та тримається на низькому рівні.

Усі померлі не були щеплені проти грипу та несвоєчасно звернулися по медичну допомогу.

У Харкові після тяжкого перебігу грипу ускладненого двобічною пневмонією 24 грудня помер чоловік віком 46 років. Методом ланцюгово-полімеразної реакції у хворого було підтверджено грип A(H1N1)sw. У матеріалах від двох померлих мешканців Вінницької області 1980 та 1947 років народження виявлено вірус грипу типу В, а у мешканця Тиврівського району Вінницької області 1973 року народження — віруси  грипу типу А і В.

Нагадаємо, раніше Держсанепідслужба повідомляла про підтвердження вірусологічною лабораторією у Одеській області наявності РНК вірусів грипу А(H1N1)2009sw у секційному матеріалі чоловіка, який помер 15 грудня у лікарні.

Найдієвіший засіб профілактики грипу – профілактичні щеплення. Також, звертаємо особливу увагу не необхідність своєчасного звернення за медичною допомогою, не гайте часу та не займайтеся самолікуванням.

Станом на 20 грудня вакциновано проти грипу близько 105 тис. осіб, що становить 0,24 % від загальної кількості населення, із них 21% – діти до 17 років. Щеплено більше 100 тис. осіб із груп ризику, що становить 18,4 % від запланованих. Вакцинація здійснювалась в основному за рахунок коштів підприємств та місцевих бюджетів. За словами фахівців, незначна кількістьпроведених щеплень забезпечує індивідуальний захист вакциованих, проте не створює загальний імунний прошарок серед населення.

З 2008 року в Україні функціонує система дозорного епіднагляду за грипоподібними захворюваннями та тяжкими гострими респіраторними захворюваннями. Дозорні центри розташовані у різних географічних зонах країни: у Києві, Дніпропетровську, Одесі та Хмельницькому та включають 18 дозорних станцій: 10 – стаціонарів та 8 – поліклінік.

З метою участі України у глобальному епіднагляді за грипом дані дозорного вірусологічного нагляду Національний центр грипу та ГРІ ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України» щотижнево подає на сайт ВООЗ.

Читайте також: У Запорізькій області зареєстровано летальний випадок тримісячної дитини з діагнозом «Парагрип»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції