Новини

"Корисні" речі, які руйнують здоров'я

Здоровий спосіб життя — це модно, це запорука успіху і показник вашого фінансового благополуччя. Фітнес, дієта (часто включає екзотичні продукти) і всілякі новинки на кшталт «чудодійних» вітамінів і препаратів, які «виводять шлаки» — задоволення не з дешевих. Хоча … чи варте воно того?

Нерідко трапляється, що в гонитві за здоров’ям ви лише ризикуєте його підірвати. Медики і біологи розповіли про «корисні» речі, до яких потрібно ставитися з великою обережністю.

1. «Гаряча» йога

Силові вправи, розтяжка і кардіотренування в приміщенні, нагрітому до 40 градусів.

Ризик: зміщення суглобів, пошкодження колін.

Чому? В умовах спеки в тілі «включається» механізм охолодження: посилюється кровотік, прискорюється серцевий ритм, виділяється піт. Ці процеси розслаблюють м’язи, так що ви відчуваєте себе гнучкіше, ніж зазвичай. Якщо перестаратися (що в такій ситуації цілком ймовірно), то ви й не помітите, як змістяться суглоби, порвуться зв’язки або ушкодяться хрящі.

2. «Натуральний» цукор

Мед, тростинний цукор або цукор-сирець, фруктоза, нектар агави — все це пропонується в магазинах як альтернатива «шкідливому» білому цукру.

Ризик: набрати вагу.

Чому? Забавно, але вся «сіль» в тому, що організм не відрізняє «здоровий» цукор від «нездорового». Вони засвоюються зовсім однаково і у великих кількостях можуть зіпсувати серце, підняти тиск, викликати діабет і ожиріння. Іноді кажуть, що «натуральний» цукор солодший, а значить, його вживають менше. Але в ньому також більше калорій, але всі про це мовчать.

3. «Не їсти після шостої вечора»

Девіз більшості людей, які мріють схуднути. Вони впевнені, що якщо не будуть об’їдатися на ніч, то зроблять організм здоровіше і будуть тримати себе в тонусі.

Ризик: позбутися здорового сну.

Чому? В ідеалі потрібно поїсти за три години до сну. Якщо ви не їли довше, то ляжете з почуттям голоду, і тоді вам буде не до прекрасних снів — і заснути-то стане важко. І, до речі, це міф, що їжа впливає на сон. Наприклад, кажуть, що корисно з’їсти на ніч банан — мовляв, він допоможе виробленню «гормону сну» мелатоніну. Але те ж саме зробить будь-яка протеїнова їжа, включаючи Біг-Мак.

4. Трав’яний чай

Ще один «виверт»  — заварювати трав’яні чаї замість звичайного чаю і навіть замість їжі або пити простий окріп з лимоном. Можливо, це і правда допомагає скинути вагу, але …

Ризик: пошкодження зубної емалі.

Чому? Кислота, що міститься в цих напоях, повільно, але вірно, на мікроскопічному рівні руйнує крихку емаль зубів. Особливо небезпечний в цьому сенсі лимон. Кислота (в розумних кількостях) не страшна у складі страв, якщо, звичайно, ви не їсте їх постійно протягом дня. Але «кислотні» чаї, які регулярно п’ються «замість» їжі, — це вже поза нормою. Також пам’ятайте, що кислотна середа, яка руйнує емаль, зберігається у вас в роті ще як мінімум годину.

5. Вітаміни жменями

Мільйони людей п’ють вітаміни і приймають харчові добавки в надії зміцнити імунітет і попередити сезонні захворювання. Але в кращому випадку  це порожня трата грошей.

Чому? Вітаміни та мінерали корисні тільки в певній кількості, і в більшості випадків свою добову дозу ми отримуємо зі звичайною їжею. Тільки фахівець може сказати (на основі аналізів) яких вітамінів вам не вистачає, і як ви повинні їх приймати, щоб заповнити норму.
Чи знаєте ви, наприклад, що «зміцнюючи імунітет» цинком, ви можете знизити в організмі кількість міді, яка важлива для здоров’я еритроцитів і кісток? Або що добавки на основі вітаміну E підвищують ризик серцевих захворювань і навіть раку? Так що бездумно приймати їх — те ж саме, що грати в «російську рулетку» зі своїм здоров’ям.

6. «Домашнє» відбілювання зубів

Інтернет багатий на божевільні рецепти, які на перший погляд здаються здоровими. Приміром, «розтовкти полуницю, змішати з лимонним соком, додати сіль і використовувати як зубну пасту». У деяких зуби і правда стають білішими, але ненадовго.

Ризик: жовті зуби, позбавлені емалі.

Чому? По суті, у складі таких «паст» тільки кислота плюс абразивні речовини. Про кислоту ми вже з’ясували; абразиви, як можна здогадатися, теж вороги емалі. Спочатку ви зчищаєте ними наліт, який робить зуби темніше, а потім починаєте так само зчищати саму захисну емаль. Після регулярних «сеансів відбілювання» проступає дентин — жовтувата тверда тканина зубів, і ви назавжди втрачаєте природну «білозубу» посмішку.

7. Монітори сну

«Розумні пристрої для здоров’я», як окремі гаджети або мобільні додатки, точні лише на 30-35%. Вони здогадуються про стадії сну по вашим рухам, тоді як по-справжньому це можна визначити тільки по активності мозку і рухам очей.

Ризик: поганий сон.

Чому? Якщо ви відчуваєте, що не висипаєтеся або сумніваєтеся в якості свого сну, то занепокоєння з приводу показань на моніторі лише посилить проблему. Між іншим, є більш надійний спосіб перевірити себе — по тому, як ви відчуваєте себе в будній день в 11 ранку. Це найкращий момент доби для більшості людей, незалежно від того, коли вони встали. Хочеться спати і не можете сконцентруватися? Швидше за все, у вас проблема.

Все це, звичайно, не до того, що потрібно відмовитися від своїх «забобонів», пов’язаних зі здоров’ям. Просто краще зайвий раз подумати, перш ніж виробляти у себе звичку і тим більше пристрасть до певних речей.
Джерело: http://cherry-lady.com.ua/novyny/262-nekorysni-produkty

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції