Вибір редакції Новини

Новий законопроекти від Супрун: Ті ж матрьошки, тільки в профіль

Уляна Супрун_Медпросвіта

Пам’ятаєте, як у дитинстві ми с захопленням роздивлялись малюнки в журналах, під якими був напис: «знайди 10 відмінностей».

Пропонуємо вам згадати дитинство та зняти 10 відмінностей в законопроектах Кабміну № №6329 (який був відхилиний Верховною радою) та  №6604.

В чому інтрига?

Про це розповіла Уляна Супрун:

«На початку червня ми представляли у Верховній Раді проект закону 6327, яких проголосували народні депутати. Також було представлено ще один законопроект, яких не було проголосовано – на внесення змін до бюджетування. Ми сподіваємося, що до кінця цієї сесії і законопроект 6327 буде проголосовано у другому читанні, та буде прийнято законопроект про внесення змін до бюджетного кодексу. Зараз над документом працювала робоча група разом з МОЗом, щоб вдосконалити законопроект, внести ті поправки, про які йшла мова, та нарешті проголосувати його хоча б в першому читанні. Після проведеної роботи ми перереєстрували законопроект 6604, завдяки якому зміниться бюджетування реформ. І, як я вже казала, система і-хелс є дуже важливою частиною цих реформ»

Новий документ №6604 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів» був поданий до Верховної Ради 21 червня.

Нагадаемо, що опередній законопроект №6329 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» не набрав необхідних голосів. За нього проголосувало лише 196 депутатів. Парламентарії також не підтримали направлення проекту закону до профільного комітету на доопрацювання, а також повернення його суб’єкту внесення.

Оскільки Рада «забракувала» попередній законопроект та навіть не дозволила повернути його на доопрацбвання, то Кабмін вирішив зробити хитріше, і той же самий законопроект вніс повторно. Але під ішним номером – вже як законопроект №6604.

Відзначимо, що проект змін до Бюджетного кодексу №6329 йде в комплексі з законопроектом №6327 «Про фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», за який депутати проголосували в першому читанні і відправили його на доопрацювання в комітет з питань соцполітики. Тобто без змін в бюджетному Кодексі, законопроект 6327 взагалі недієздатний.

До речі, хіба такий крок не єпрямим тиском на депутатів?

ЗНАЙДИ 10 ВІДМІННОСТЕЙ

Законопроект 6604        Законопроект 6329

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook