Новини

Новий іспит для студентів-медиків: Хто, як та коли буде його складати вже у 2019 році?

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Новий Єдиний державний кваліфікаційний іспит МОЗ анонсувало ще влітку. Наразі сталі відомо, з чого він складатиметься та графік проведення іспиту у 2019 році!

Хто і коли складатиме ЄДКІ: про компоненти та етапи комплексного іспиту

ЄДКІ, відповідно до постанови КМУ №334, проходить у два етапи: перший етап —  на третьому курсі, другий — залежно від спеціальності — на п’ятому  (стоматологія, фармація) або шостому курсах (медицина, медична психологія, педіатрія).

Перший етап складається з таких компонентів:

  1. КРОК 1

Це вже звичний екзамен із дисциплін циклу загальної підготовки, який студенти складали у тестовому форматі перед впровадженням ЄДКІ. КРОК 1 здаватимуть студенти спеціальностей “Стоматологія”, “Медицина”, “Медична психологія”, “Фармація, промислова фармація”, “Педіатрія”.

  1. Іспит з іноземної мови професійного спрямування

Це друга складова ЄДКІ, що перевіряє здатність студента опановувати літературу іноземною мовою. Під час першого року запровадження ЄДКІ, у 2019 році, студенти складатимуть іспит з тієї іноземної мови, яку вивчали в університеті. З 2020 року студенти здаватимуть іспит з англійської мови професійного спрямування. Адже англійська найбільш вживана мова у медичній науці, тому студенту необхідно мати базовий рівень саме з англійської, щоб отримувати актуальні знання.

Іспит проходитиме у форматі тесту в один день разом з КРОК-1. Проте цей іспит є окремим компонентом, за який студент отримує окремий результат. Іспит з іноземної мови професійного спрямування складатимуть спеціальності: “Стоматологія”, “Медицина”, “Медична психологія”, “Фармація, промислова фармація”, “Педіатрія”.

3) Міжнародний іспит з основ медицини

Іспит проводитиме і перевірятиме іноземна агенція. Це допоможе уникнути корупційних ризиків.  Результати тестів дозволять порівняти рівень знань українських студентів-медиків з тим, який вимагають від студентів за кордоном. Міжнародний іспит проходитиме українською мовою та перевірятиме рівень професійної компетентності із фундаментальних дисциплін. Цей тест здаватимуть студенти “Медицини” та “Педіатрії”.

Другий етап ЄДКІ включає такі компоненти:

  1. КРОК 2

Цей іспит наразі є частиною державної атестації студентів-медиків, тобто не є новим для студентів. Це екзамен з професійно-орієнтованих дисциплін у тестовому форматі для студентів “Стоматології” та “Фармації, промислової фармації” на 5 курсі і “Медицини”, “Медичної психології”,  “Педіатрії” на 6 курсі.

  1. Міжнародний іспит з основ медицини

Під час другого етапу міжнародний іспит перевірятиме знання з клінічних дисциплін студентів “Педіатрії” та “Медицини” на 6 курсі.

  1. Об’єктивний структурований практичний (клінічний) іспит (ОСП(К)І)

Цей компонент перевіряє не лише практичні навички студента, здобуті під час навчання (уміння проводити медичні маніпуляції та спілкуватися з пацієнтами), а й психологічну готовність майбутнього лікаря допомагати людям, застосовуючи отримані теоретичні знання. Іспит відбувається у форматі квесту, під час якого буде необхідно пройти кілька точок — станцій, де моделюватимуться різноманітні ситуації. Студенти послідовно переходитимуть від станції до станції, виконуючи маніпуляції та взаємодіючи з реальними або стандартизованими пацієнтами. Такий іспит буде проводитися безпосередньо закладами вищої освіти, проте Міністерство охорони здоров’я розробить докладні інструкції щодо оцінювання результатів і загального порядку його проведення. Студенти “Стоматології”, складатимуть ОСП(К)І на 5 курсі, а спеціальності “Медицина” та “Педіатрія” на 6 курсі.

СпеціальністьІ Етап (3 курс)ІІ Етап (5 курс)ІІ Етап (6 курс)
СтоматологіяКРОК 1

Іноземна мова

КРОК 2

ОСП(К)І

МедицинаКРОК 1

Міжнародний іспит

Іноземна мова

КРОК 2

Міжнародний іспит

ОСП(К)І

Медична психологіяКРОК 1

Іноземна мова

КРОК 2
Фармація, промислова фармаціяКРОК 1

Іноземна мова

КРОК 2
ПедіатріяКРОК 1

Міжнародний іспит

Іноземна мова

КРОК 2

Міжнародний іспит

ОСП(К)І

Кожен із компонентів ЄДКІ можна перескласти один раз, якщо при попередній здачі іспиту студент не набрав мінімальний прохідний бал. Для визначення порогу складання ЄДКІ МОЗ України залучить експертів-тестологів. Якщо студент повторно не складає один з компонентів ЄДКІ, він буде відрахований відповідно до статті 46 Закону України “Про вищу освіту”.

Павло Ковтонюк думає, що лікарі почали повертатись до роботи в медицині в Україні

Для студентів четвертих курсів у 2019 році планується провести міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти, результати якого не впливатимуть на успішність студента. У якості дослідження буде використано тестові завдання міжнародного іспиту з основ медицини. Це дозволить закладам вищої освіти оцінити рівень знань майбутніх лікарів. та проаналізувати результати для подальшої гармонізації підготовки лікарів в Україні та світі. Також дослідження дає можливість порівняти  відповідність підготовки університетами студентів вимогам міжнародного іспиту та врахувати це в подальшому в навчальних програмах.


Коли відбудеться ЄДКІ: графік проведення у 2019 році

Перший етап ЄДКІ у 2019 році складатимуть третьокурсники, зокрема студенти “Стоматології”, “Медицини”, “Медичної психології”, “Фармації”. Ці ж студенти, коли будуть на випускних курсах, першими здаватимуть другий етап ЄДКІ: стоматологи та фармацевти у 2021 році, а інші у 2022 році. Для студентів, які у 2018-2019 навчальному році є старшими за 3 курс, інструментом атестації залишається іспит КРОК, як це відбувалось у попередні роки.

Графік проведення ЄДКІ затверджений наказом МОЗ України № 1647 від 11.09.2018 та буде оприлюднений на сайті Центру тестування при МОЗ України. Перескладання ЄДКІ відбувається за власний кошт.

26.02.2019ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Стоматологія»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

квітень 2019Повторне складання ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Стоматологія»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

(за графіком Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України»)

19.06.2019ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Фармація»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

25.06.2019ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Медицина», «Медична психологія»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

26.06.2019ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Медицина»

Міжнародний іспит з основ медицини (фундаментальні дисципліни)

серпень 2019Повторне складання ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Фармація», «Медична психологія», «Медицина»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

Повторне складання ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Медицина»

Міжнародний іспит з основ медицини (фундаментальні дисципліни)

(за графіком Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України»)

 

Комментировать

Нажмите для комментария