Новини

Новий штам коронавірусу «омікрон». Які заходи для боротьби рекомендує ВООЗ

"омікрон"

Ступінь небезпеки нового штаму коронавірусу COVID-19 «омікрон» оцінюється як «украй високий», проте наявні вакцини можуть надати певний ступінь захисту, йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), присвяченій новому штаму.

У ній також зазначено, що через мутації, які можуть зробити «омікрон» більш заразним штамом, імовірність того, що він швидко пошириться у всьому світі, є вкрай високою. Глобальний ризик, пов’язаний із новим штамом, у ВООЗ також оцінили як дуже високий. Для боротьби з поширенням «омікрону» в організації пропонують прискорити вакцинацію проти вірусу, особливо в групах ризику, і далі використовувати запобіжні заходи, як-от носити маски, уникати великих скупчень людей.

Дослідження нового штаму тривають, очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями.

У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що закриття кордонів, а також заходи, яких було вжито раніше для боротьби зі штамом «дельта», допоможуть стримати поширення штаму коронавірусу COVID-19 «омікрон», повідомляє в п’ятницю агентство Associated Press.

«Прикордонний контроль може відстрочити прихід вірусу та виграти час. Але кожна країна та кожна спільнота мають підготуватися до нових спалахів захворювання. Хороші новини полягають у тому, що поки що та інформація про «омікрон», яку ми маємо на цей момент, не свідчить про те, що ми повинні змінити напрям боротьби з вірусом», — заявив директор ВООЗ у регіоні західної частини Тихого океану доктор Такесі Касаї.

Регіональний керівник ВООЗ із надзвичайних ситуацій Бабатунде Оловокуре також зазначив, що в боротьбі з новим штамом допоможе досвід, здобутий у боротьбі з «дельтою».

«З погляду того, що країни мають робити зараз, наш досвід за останні кілька років, особливо у боротьбі з «дельтою», показує, що ми маємо робити, а також як раціональніше справлятися з майбутніми спалахами», — заявив керівник із надзвичайних ситуацій.

Він зазначив, що до переліку цих заходів входить вакцинація населення, збереження соціальної дистанції, носіння масок та інші.

Штам коронавірусу COVID-19 «омікрон» було виявлено в листопаді на півдні Африки. Фахівці вважають, що він може загрожувати, оскільки поширюється набагато швидше за інші штами, які виявляли науковці за період пандемії, і містить велику кількість мутацій.

Читайте також: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария